Archief van
Auteur: Martin Belder

De generatie van schulden (1)

De generatie van schulden (1)

Week 11/ Jaar 2

Deze week schrijf ik u een stukje recht uit mijn hart. Dit is een van de grootste zorgen die ik heb, niet alleen als vader, maar ook ten aanzien van onze welvaart op de lange termijn. Klinkt zwaar, vind u niet? Dit is het ook, daarom hoop ik u te overtuigen met deze weekly om niet teveel schulden aan te gaan en u kinderen of uw naasten hierin te adviseren. Als ik hiermee 1 iemand kan bereiken en zijn denkwijze kan beïnvloeden zou ik al tevreden zijn. U zult zich misschien afvragen waar gaat dit in godsnaam over. Daar kunnen we heel kort op antwoorden, het gaat over het aangaan van schulden. Schulden die de generatie millenniums moeten maken en veelal aangaan zonder hierover goed na te denken. We zullen verschillende vormen van schuld behandelen, zoals hypotheek, studieschuld, persoonlijke lening voor b.v. een auto, en credit card schuld in verschillende weekly’s, deze week deel 1: Hypotheek. Dus sorry, geen beleggingsadvies deze week met een mooie beleggingstip, maar u kunt het wel als advies zien om u te behoeden tegen het afbrokkelen van uw koopkracht. Onthoud 1 ding: Lenen kost geld!

Hypotheek

Bijna niemand kan een huis cash betalen, het aangaan van een hypotheek is dus normaal en voor 99% van de mensen een noodzakelijk kwaad. Door velen adviseurs wordt een eigen huis gezien als een goede belegging. Ik zal u uit de droom helpen, een eigen huis is geen belegging, nogmaals : EEN EIGEN HUIS IS GEEN BELEGGING!!!!!!! Waarom niet? Omdat u geen geld kan verdienen met een eigen huis. U woont er immers zelf in. Tenzij u een deel verhuurd dat zoveel opbrengt dat uw hypotheek hiermee afgelost kan worden, dan is het wel een belegging. 99,9% van de mensen moeten echter zelf wonen in hun huis. Ik zeg hiermee niet dat u geen huis moet kopen, natuurlijk moet u een huis kopen, huren is immers nog duurder en u bouwt geen vermogen op. U bent dus genoodzaakt een schuld aan te gaan die we doorgaans een hypotheek noemen. Wat is dan het probleem? Het probleem is dat, toen ik een huis kocht, de prijzen nog enigszins op dat niveau lagen ,dat ik alleen, met mijn loon, de hypotheek kon betalen plus alle andere vaste en variabele kosten van het huishouden. Mijn partner en ik hadden de luxe dat 1 van ons zijn of haar baan kon verliezen en dat we nog steeds in ons huis konden blijven wonen. We hadden een margin of safety. Deze generatie kan deze keuze vaak niet meer maken, een rijtjeshuis moet men veelal op basis van 2 lonen kopen aangezien deze al gemiddeld zo’n 3 ton kost. De oorzaak hiervan is dat minimaal een decennium de lonen niet stijgen maar de huizenprijzen wel. Laat u ook niets wijsmaken dat er geen of dat er nauwelijks inflatie is. De inflatie is gewoon hoog, ook nu. U wordt al jarenlang voor de gek gehouden, uw koopkracht daalt al jarenlang, en dit komt door een hoge inflatie, niet anders. Misschien dat we hier apart nog eens een stukje schrijven, dit is een andere persoonlijke zorg die ik heb. Het komt er kort op neer dat de inflatie berekening door de jaren heen na de 2de wereldoorlog is aangepast waardoor het cijfer laag is, de werkelijk is anders.

Als we teruggaan naar de hypotheek zien we dat de generatie van nu dus minder te besteden heeft dan de generaties hiervoor. Ze zijn immers meer kwijt aan hypotheeklasten. Op zich is dit niet zo erg, als beide partners hun baan maar behouden. Het probleem komt vaak als er kinderen komen. Of je betaalt je scheel aan kinderopvang, of men kiest ervoor om minder te gaan werken. In beide gevallen zal het besteedbaar inkomen, om spullen te kopen en dus de economie te ondersteunen, dalen. Het grootste probleem echter is dat men ervan uitgaat dat de huizenprijzen voor altijd zullen blijven stijgen. We zitten namelijk al minimaal 3 a 4 generaties in deze trend, waarom zal dit in de toekomst niet zo zijn? Ik durf te zeggen dat huizenprijzen zullen dalen in de toekomst. Kijk naar de crisis van 2008, dit was een kortstondige crisis, waarbij mensen hun banen verloren en hun hypotheek reeds onder water kregen. Ik wil hierbij niet zeggen dat dit geen ernstige crisis was, maar de crises die komt wordt volgens mij veel groter. Waarom? Deze zal niet kortstondig zijn is mijn verwachting. We zullen jarenlang in een bearmarket zitten. Misschien wordt het vergelijkbaar met de grote depressie na 1929. Mensen zullen hun banen verliezen, hun hypotheken niet meer kunnen betalen en uit hun huis gedwongen worden waardoor ze naar goedkopere woningen of huurwoningen gedwongen worden. De huizenmarkt zal instorten, veel mensen komen onder water te staan zoals dit heet. Laat het u niet overkomen, beter is het nu om geen mooie spullen te kopen met geleend geld.

Mijn boodschap is, koop uw huis niet te duur. Koop als het even kan een huis op 1 salaris. Neem geen mooie design keuken als u dit niet kan betalen, of een mooie design badkamer of een duur aangelegde tuin van geleend geld. Geloof mij, u heeft het niet nodig. Met een goede betaalbare keuken kunt u de lekkerste gerechten op tafel zetten. Koop dit soort spullen alleen van gespaard geld. Mooie spullen koopt u vaak alleen voor de wereld buiten uw huis. Wees bescheiden en spaarzaam, zoals de generatie van de opa’s en oma die ouder dan 70 jaar zijn. Er komen slechte tijden aan, geloof mij. Als deze niet komen, heeft u geluk en bent u gewapend tegen de stijgende belastingen, die vooral linkse regeringen voor u gaan verzinnen, in de toekomst. Een verzinsel kan ik u alvast geven: Klimaatbelasting.

Een hypotheek is doorgaans dus een slechte lening voor redenen die ik hierboven aangegeven heb. Wat is dan een goede lening. Eigenlijk moet ik u dan aanraden de boeken van Robert Kiyosaki te lezen. Hij heeft het heel begrijpelijk opgeschreven. Het komt er kort op neer dat een goede lening meer opbrengt dan je ervoor moet betalen. Dit kan alleen als er een hefboomwerking is. Iemand anders moet jou dus meer geld geven dan jij aan rente en onderhoud van het onderpand kwijt bent. Dit kan dus alleen als iemand anders dus ook het huis van jou huurt, en dit kan dus alleen als iemand anders in het huis woont. De hefboomwerking is dat je zoveel huur vraagt dat je winst maakt na aftrek van alle kosten. Als je een eigen huis hebt, moet je hier zelf in wonen, je kan er dus geen passief inkomen uit trekken, het kost je altijd geld. Door je eigen huis als belegging te zien maak je een fout, het is niet vanzelfsprekend dat je huis meer waard wordt over een langere periode, bovendien moet je ergens wonen, dus als je gaat verhuizen moet je duurder terugkopen.

Ik hoop dat ik u heb kunnen overtuigen, met vriendelijke groeten Martin Belder. Zo niet dan kan ik misschien overtuigen met de volgende delen die over schuld gaan, deze zal ik de komende maanden op deze blog schrijven.

Portfolio update

Deze week hebben we iets meer rendement uit de onze aandelen kunnen krijgen. Goud en Zilver bleven iets gelijk. Opvallend waren de stijgers in de sectoren Cannabis, Uranium en Bitcoin. We staan nu op een positief totaal rendement van bijna 14%, dit is ruim 2x zo goed als onze benchmark de S&P500. De boodschap blijft, houd koers!

SectorRendement
Base metals & Copper23,3%
Gold & Silver11,6%
China1,2%
Uranium0,9%
Energy10,9%
Short4,6%
Dividend Income3,0%
Cannabis-0,6%
Digital Currency-17,5%
EV-metals-8,4%
FGS134,5%
Winst/Verlies 2018/90,4%
Totaal13,82%

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

Week 10/ Jaar 2

Week 10/ Jaar 2

We just went soft!

Als u al een tijdje belegd bent u vast weleens de term “soft commodities” tegengekomen. Letterlijk vertaald: zachte grondstoffen. Wat hiermee bedoeld wordt zijn vaak grondstoffen die met de landbouwsector te maken heeft zoals graan, mais, koffie, cacao, sinaasappels, ect, ect. Beleggen in deze sector lijkt tegenwoordig iets buitengewoons, toch is het van oudsher een van de meest gewone beleggingen die men al sinds het begin van de future markten verhandeld.

De algehele grondstoffenmarkt beweegt al jaren richting een bodem. Sommige grondstoffen, zoals de edelmetalen en olie, hebben de bodem reeds gevonden en komen in een stijgende trend. Andere commodities, zoals soft commodities, hebben de bodem vaak nog niet gevonden en tikken nog steeds lagere prijzen aan. Een mooi voorbeeld hiervan is de prijs van mais. In het onderstaande voorbeeld kunt u de prijs van mais zien met behulp van een ETF die deze prijs volgt. Het symbool voor deze ETF is het engelse woord voor mais, met andere woorden CORN.

ETF’s van andere soft commodities zijn b.v. SOYB (sojabonen), JO (koffie), WEAT (graan), ect. In begin 2018 hebben we al een keer eerder in soft commodities gehandeld door middel van de cappuccino trade. Hierbij hadden we de ETF’s van koffie, cacao en suiker gekocht. We hebben deze trade toentertijd met een gemiddeld rendement van ruim 10% afgesloten. Deze week zijn we weer soft gegaan. Deze keer met de ETF’s van koffie, mais, sojabonen en graan. We kunnen hier geen pakkende trade naam bij vinden, dus als u er een weet, laat het ons a.u.b. weten. Indien er een goede trade naam naar ons wordt gemaild, een die ons bevalt, zullen we deze zeker publiceren. We hebben echter niet de ETF’s zelf gekocht, maar er langlopende call opties op genomen. Zie onderstaand screenshot.

Met iedere optie trade die we bij beleggershulp maken laat we u een screenshot zien van ons persoonlijke account. U kunt op deze maniet zelf zien dat, de winsten die we maken, ook echt verhandeld zijn en wij u geen onzin verkopen. Verkopen is hierbij geen goed woord, aangezien onze nieuwsbrief service nog steeds gratis is en nog wel even zal blijven, maar u zult het vast begrijpen wat bedoeld wordt. De reden voor de keus van opties is de volgende: we willen niet teveel kapitaal inzetten in de markt van vandaag de dag. We vinden het veel te riskant om grote sommen geld aan aandelen in te zetten. Met opties lopen we natuurlijk ook risico om veel geld te verliezen. Dit risico dekken we deels af door de opties goedkoop te kopen waardoor het verlies aan kapitaal beperkt blijft tot de waarde van de optie. Het opwaarts potentieel is echter oneindig. U zult het vast geraden hebben en in het overzicht gezien hebben, we hebben namelijk callopties gekocht op de ETF’s van koffie, mais, sojabonen en graan.

Als we goed gerekend hebben, dan kunnen we maximaal $790 verliezen met deze trade. De winst kan naar oneindig vliegen als de prijs van de onderliggende grondstoffen hard stijgen. Het grote nadeel van opties kopen is dat deze iedere dag een beetje minder waard worden. Ondanks dat we langlopende opties gekocht hebben betekend het niet dat we deze lang aanhouden. De bedoeling is dat bij winst de opties verkocht worden. Men kan dan bij een prijsdaling van de onderliggende grondstof, opnieuw een calloptie kopen met een even lange looptijd.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

Nieuwsbrief volume 3/ Jaar 2

Nieuwsbrief volume 3/ Jaar 2

Inleiding

Als u al langer van onze gratis nieuwsbrieven service geniet heeft u dit thema al eerder voorbij zien komen. Het kan dus voor u geen verrassing zijn dat wij vinden dat er een bearmarket aan zit te komen. Wij willen niet doomdenken maar het is onvermijdelijk dat de markt zich tegen ons gaat keren. We verwachten dit niet direct, we verwachten nog een laatste stuiptrekking, die de markt naar boven doet bewegen. Niet voor alle aandelen, maar voor een aantal groeibedrijven of vermeende groeibedrijven (denk aan Tesla), kan het best zijn dat de P/E ratios naar abnormale hoogten zullen stijgen. Beleggershulp kan echter niet voorspellen wanneer de bullmarket voorbij is. Dat die echter wel voorbij gaat is duidelijk, de problemen zijn te groot om te negeren. Over de problemen……………

Lees verder

Week 8/ Jaar 2

Week 8/ Jaar 2

Ruim 160% winst met onze opties in 1 jaar tijd

In mei of juni vorig jaar is beleggershulp begonnen met het aanbevelen van opties aan u, de lezer van onze weekly’s en nieuwsbrieven. Inmiddels hebben we met 53 trades bijna 170% winst behaald. Maar op 1 trade is er verlies genomen. Dit houd in dat in 98% van de gevallen er winst wordt gemaakt, en in ieder geval geen verlies. Per trade maken we 3% winst. Persoonlijk vinden we dit een zeer goed resultaat, we hopen bij beleggershulp dat u hiervan heeft kunnen profiteren. In 2019 hebben we de resultaten in het onderstaande overzicht staan.

Als u 3% per trade niet veel vind dan moet u bedenken dat vele keren 3% wel een winst van ruim 160% opleveren. De optie trades die beleggershulp maakt zijn ervoor om de portfolio te beschermen. Ze zijn vaak niet bedoeld om grote winsten naar binnen te slepen. Het doel is om iedere keer kleine bedragen te winnen door hedges in te bouwen voor wat welke kant de markt ook op beweegt. Op dit moment denken we dat commodity’s het goed doen en dan vooral de edelmetalen. Wij denken dat de edelmetalen rugwind krijgen aangezien veel beleggers hoogtevrees krijgen op de beurs en daarom steeds meer gaan kiezen voor wat al 5000 jaar geld is, namelijk goud (en het kleine broertje zilver). Dat is de reden waarom we op dit moment lange termijn call opties op goud- en zilvermijnen kopen. Verder denken we dat commodity’s in het algemeen zullen stijgen vandaar de trade in de algemene commodity tracker. Tot slot hebben we zelf ook hoogte vrees, dit is de reden dat we buiten de aandelen ook nog een zeer lange termijn call optie hebben gekocht op SDS. Dit is een hedge voor als de gehele beurs naar beneden keldert.

Niemand kan met zekerheid zeggen wanneer de bearmarket start, we weten wel zeker dat er een aankomt. De tekenen zijn er en bij beleggershulp denken we dat deze binnen 6-18 maanden arriveert. In de tussentijd willen we profiteren van de opgaande markt. Commodities doen het vaak goed in een neergaande aandelenmarkt, vandaar dat onze keuze op dit moment vaak aan deze sector is gebonden. Maar lieve mensen, we doen 1 belangrijke oproep, bescherm u portfolio, eens zullen de verliezen die u maakt veel groter zijn dan die van december 2018. Uw portfolio kan makkelijk met 50% dalen binnen 1 maand tijd. Het enige wat u kan doen, buiten hedgen, is uw aandelen beschermen met stoploss orders. Zet deze niet automatisch in de markt maar hou deze bij voor uzelf op een excelsheet. Als de stoploss geraakt is dan verkoopt u de volgende handelsdag, wat er ook gebeurd. Vervolgens kunt u opties gebruiken om de pijn te verzachten door hedges in te bouwen. Hedgen met lange termijn opties op goudmijnen klinkt heel raar, maar het werkt. Deze sector doet het goed als de aandelenmarkt nerveus is, daarom noemen we dit een hedge. Verder kunt u de portfolio beschermen dat echte hedges bijvoorbeeld door puts te kopen of short te gaan op aandelen. Beleggershulp prefereert short gaan. We vinden het nog te vroeg om put opties te timen aangezien de bearmarket best nog wel eens pas over 2 jaar kan starten. Als aandelen hard gaan stijgen en op hun hoogte punt komen met een VIX van <14%, kunt u het beste putopties (lange termijn) aanschaffen.

De bedoeling is om geen verlies te maken. Dhr Buffet zegt dit ook, hij zegt namelijk: ” Regel 1 is geen verlies maken, Regel 2 is: vergeet regel 1 niet”. Opties maakt dit mogelijk. We weten bij beleggershulp best dat het moeilijk is om exact onze trades te volgen. Maar zoals eerder gezegd is dit helemaal niet belangrijk. Het gaat erom dat wij u aanbevelen om dezelfde soort trades op ongeveer hetzelfde moment te doen als beleggershulp. Dit hoeft niet in precies dezelfde opties te zijn en zelfs niet in dezelfde bedrijven. Het gaat om de wijze waarop. Kleine winsten nemen en iets grotere winsten nemen om geen verlies te maken op u gehele portfolio, dit is de bedoeling van het advies van beleggershulp.

Deze week hebben we geen update van onze portfolio geven, dit doen we vanaf volgende week weer. Ik kan u wel verklappen dat we sinds begin 2018 op een winst staan van ruim 11% op de gehele portfolio.

Met vriendelijke groeten; Martin Belder

Week 7/ Jaar 2

Week 7/ Jaar 2

Gouddichtheid

Onlangs kwam ik een artikel tegen op het internet van landen met de grootste goudvoorraad. Natuurlijk staat de USA stijf bovenaan. Boze tongen beweren dat het goud allang uit Fort Knox verdwenen is en dat de USA niet de goud-voorraad meer heeft die het eens had. In dit artikel gaan we ervan uit dat alles er nog ligt. Nederland staat fier op de 10de plaats. In de onderstaande grafiek kunt u zien hoe de verhoudingen liggen.

Europa is goed vertegenwoordigd in de top tien met op de tweede plaats onze oosterburen Duitsland, op de vierde plaats Italië, de vijfde plaats voor Frankrijk, de 8ste plaats voor Zwitserland en zoals eerder gezegd ons landje op de 10de plaats. Europa heeft echter niet de meeste inwoners, de USA ook niet. De meeste inwoners zitten in Azië. Meer dan de helft van de wereldbevolking woont in dit continent. Als we dit visualiseren qua top 10 ziet het plaatje voor de eerder genoemde landen er zo uit.

We kunnen echter ook anders naar deze grafieken kijken en ze beide combineren zodat we goud per miljoen inwoners projecten. In dit artikel noemen we dit de gouddichtheid van een land. Als we dit doen staan de Europese landen op plaats 1 tot en 5. Stijf bovenaan.

In tabel vorm ziet het er allemaal zo uit.

NrLandGoud in tonnenInwoners in miljGouddichtheid (per milj. Inw)
1USA813332525,0
2Duitsland33708340,6
3IMF281475000,4
4Italie24526140,2
5Frankrijk24366736,4
6Rusland206614514,2
7China184313861,3
8Zwitserland10408,5122,4
9Japan7651276,0
10Nederland6131736,1

De onderlinge Europese landen in de top 10 hebben allen een gouddichtheid van boven de 35 ton per miljoen inwoners, terwijl de USA op 25 ton per miljoen inwoners zit. De Aziatische landen, waaronder ik ook Rusland reken in dit artikel, zijn er nog niet. De heer Putin is aardig onderweg. Indien men een tabel maakt van de 3 machtsblokken in de wereld komt men op het onderstaande overzicht. Hierin is de top 20 verwerkt. Bij Noord-Amerika is Canada meegenomen. Bij Europa zijn landen als Rusland, Kazachstan, Saoudi-Arabië, Turkije, en Libanon niet meegeteld terwijl België, Oostenrijk, Spanje, Portugal en Verenigd Koninkrijk wel in de top 20 staan en dus zijn meegeteld. Ook de voorraden bij de Europese Centrale Bank zijn meegeteld. Bij Azië is Taiwan en India een onderdeel van de top 20 en dus meegeteld, ook meegeteld zijn de landen die bij Europa zijn weggelaten zoals Rusland.

1Europa1189152522,6
2Noord-Amerika813336122,5
3Azie690144631,5

Opvallend is dat Europa en Noord-Amerika per inwoner ongeveer dezelfde hoeveelheid goud op voorraad hebben, namelijk ongeveer 22,5 ton per miljoen inwoners. Azië is hier nog lang niet en moet minimaal 100.000 ton goud op voorraad hebben om dezelfde gouddichtheid te hebben als de andere 2 machtsblokken. Velen beweren echter dat indien de goudvoorraden in absolute zin ongeveer gelijk zijn aan elkaar, er een nieuwe wereldmunt, al dan niet gedekt door goud, zal ontstaan. Mocht dit gebeuren dan denk ik niet dat dit gebeurd voordat Azië, de goudvoorraad in absolute zin minimaal naar 14000 ton heeft gebracht. Dit betekend dat men nog 2 keer zoveel goud koopt als men nu in de kluizen heeft. De voorraad van China is echter moeilijk in te schatten, velen beweren dat China weleens veel meer goud op voorraad heeft dan men officieel bekend maakt. Men beweerd zelfs dat China al meer goud dan de USA heeft. Als dit waar is, is het wachten op de volgende crisis en dan kan de nieuwe wereldmunt en daarmee de nieuwe wereldorde weleens een feit worden. Een andere conclusie is dat Azië (zoals in dit artikel opgesteld is) het enige machtsblok is dat goud daadwerkelijk accumuleert, de andere 2 niet. We kunnen hieruit vaststellen dat het oosten aan macht gaat winnen en dat het snel plek snel zal gaan opeisen in de nieuwe wereldorde.

RENDEMENT OP ONS PORTFOLIO

Deze week steeg onze gehele portfolio iets, we noteren nu een plus van ruim 8% wat nog altijd ruim 2x beter dan de prestatie van de S&P500 en de AEX. Vooral de S&P500 komt stijgt de laatste week erg hard door. De Base Metals blijven het goed doen, ook Gold & Silver houd zich goed. NGLOY is het nieuwe aandeel dat deze week is gekocht en een onderdeel vormt van de Gold&Silver portfolio. De slechtst presterend sector is EV metals en Digital currency. Het aandeel ECS heeft helaas zijn stoploss geraakt, verkoop dit aandeel als u dit nog niet heeft gedaan. Motto blijft: Houd koers!

SectorRendement
Base metals & Copper20,0%
Gold & Silver5,5%
China-0,2%
Uranium-0,1%
Energy5,1%
Short-2,3%
Dividend Income-2,2%
Cannabis-5,4%
Digital Currency-25,9%
EV-metals-8,2%
FGS105,1%
Winst/Verlies 20180,4%
Totaal8,30%

Wilt u zich inschrijven op onze nieuwsbrief, met elke maand aanbevelingen en tips, dat kan hier.
Met vriendelijke groeten, Martin Belder
disclaimer: Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Week 6/ Jaar 2

Week 6/ Jaar 2

Diamonds are forever

Diamanten zijn er voor altijd, tja…. niet voor mij maar wel voor een heleboel andere mensen. Nu worden diamanten nog grotendeels uit de natuur gehaald in mijnen die de natuur vernietigen. Ook zijn de zogenaamde bloeddiamanten terecht in opspraak. Ondanks de negatieve publiciteit rondom diamanten blijven mensen ze kopen. Vooral vrouwen vinden zichzelf mooi met tenminste 1 sieraad met een diamant erin. Hierdoor blijft aanbod komen en op een constant hoog niveau. Nu wordt bijvoorbeeld de Chinese vrouw warm gemaakt voor minimaal 1 diamant. Deze strategie werkt en de verkopen stijgen al jarenlang. China zit nog niet op het niveau van de westerse wereld qua diamanten afname maar komt langzaam steeds dichterbij dankzij de steeds uitdijende middenklasse. De rest van Azië zit ook niet stil en zal waarschijnlijk letterlijk zijn steentje bijdragen. Geen vuiltje aan de lucht zou je zeggen voor de diamanten business.

Als je aan diamanten denkt en diegene die ze uit de grond haalden, denk je natuurlijk aan de meest beroemde firma in deze sector “de Beers”. Deze Zuid-Afrikaanse firma, door de legendarische Cecil Rhodes opgericht, had op zijn top 90% van de wereldhandel in handen. Tegenwoordig is “de Beers” een onderdeel van Anglo American, een wereldspeler met een marktkapitalisatie van ongeveer 32 miljard. Anglo American heeft met zijn belang in “de Beers” nu echter maar 20% van de wereldhandel in handen. Nog steeds significant maar niet meer prijs bepalend zoals ten tijde van Cecil Rhodes. Een ander bedrijf dat een deel van deze wereldhandel in hun portfolio heeft zal u misschien verbazen, maar dit is onze portfolio houder Rio Tinto dat maar liefst 13% heeft. Dit maakt Rio Tinto de nummer 3 in grootste diamant bedrijven in de wereld, op nummer 1 staat het Russische Alrosa met 28% van de wereldhandel. Anglo American is dus de nummer 2. Dit zou echter best weleens kunnen veranderen.

Anglo American brengt namelijk sinds kort synthetische diamanten op de markt, niet van echt te onderscheiden met het blote oog, echte diamanten en met een prijs van 1/5 van een karaat op de huidige markt. Andere producenten van synthetische diamanten zeggen dat het onmogelijk om het voor die prijs te produceren. Maar waarschijnlijk lukt Anglo American dit ook niet. Ze hebben namelijk iets anders voor ogen en dat is markt aandeel. Men wil het weer voor het zeggen hebben en prijs bepalend zijn. Men wil dus de concurrentie de markt uitdrukken. En niet alleen de synthetische diamanten producenten ook de traditionele diamanten mijnen. En dit zou ze best weleens kunnen lukken.

De moderne en jonge vrouw is veel kritischer, en terecht. Zij wil weten waar haar spelen vandaan komen, hoe en wat de arbeidsomstandigheden zijn geweest waaraan het product is blootgesteld en of het product op een duurzame manier te produceren. Als je aan een diamant denkt, zal de moderne jonge vrouw dit vast niet gaan kopen met deze criteria in het hoofd. Hierin voorziet Anglo American in een antwoordt, de synthetische diamant, het is even mooi, in een fabriek gemaakt waar werkomstandigheden goed zijn, en men wil de fabriek laten draaien op stroom wat uit een waterkracht centrale komt. Het zou best wel eens kunnen zijn dat de publieke opinie omdraait en voor synthetische diamanten gaat kiezen. In dat geval heeft Anglo American goud in handen en zullen ze wederom de grootste worden.

Dit is echter niet de enige reden waarom Anglo American een bedrijf is met een goed groeipotentieel. Men heeft ook andere commodities in haar portfolio. B.v. koper, kolen, ijzer, en platina/palladium. Behalve palladium liggen al deze grondstoffen qua prijs op de bodem. In al deze sectoren kan Anglo American dus groeien en dat maakt dit bedrijf een kandidaat om te kopen. We kopen dit aandeel echter niet op de Engelse of Zuid-Afrikaanse markt gezien het valuta risico wat we lopen. Daarom kopen we dit op de Amerikaanse markt ondanks de lagere volumes op deze markt. Een andere reden waarom we dit aandeel willen kopen is het rijkelijke dividend rendement, althans voor een grondstoffen bedrijf, dat nu op zo’n 4% ligt. Ondanks de edelmetalen en diamanten zullen we dit bedrijf toch in de Base Metals portfolio scharen aangezien een groot gediversifieerd bedrijf is.

Koop NGLOY onder de $13 met een weging van 1.

RENDEMENT OP ONS PORTFOLIO

Deze week koelde de portfolio iets af, maar we noteren nog steeds een plus van ruim 7% wat nog altijd ongeveer 5x beter dan de prestatie van de S&P500 is en dan nog maar niet te spreken over die van de AEX. De Base Metals blijven het goed doen, ook Gold & Silver houd zich goed. De slechtst presterend sector is EV metals en Digital currency. De laatste laat inmiddels een weg naar boven zien, dit geldt echter niet voor de EV-metals, het aandeel ECS zit precies op haar stop limiet, verkoop het aandeel als het hieronder komt. De uitbreiding van de Short portfolio met het aandeel HTZ is er helaas niet van gekomen. Wacht hier geduldig op, het aandeel bleef bij $17 steken en is onlangs lager gesloten. Het advies blijft hier om het aandeel te shorten boven de $17,50. Motto blijft: Houd koers, ook in 2019!

SectorRendement
Base metals & Copper16,6%
Gold & Silver5,3%
China-4,7%
Uranium-0,3%
Energy2,9%
Short-1,6%
Dividend Income-4,1%
Cannabis-4,2%
Digital Currency-25,4%
EV-metals-16,8%
FGS98,9%
Winst/Verlies 20182,9%
Totaal7,36%
Nieuwsbrief volume 2/ jaar 2

Nieuwsbrief volume 2/ jaar 2

Beleggershulp optie strategie 2019

Inleiding

In de nieuwsbrief van februari gaan we dieper in op onze optiestrategie. Dat beleggershulp hiermee succesvol is laat zich duidelijk aan de resultaten zien. 117% winst in nog geen jaar tijd, we zijn namelijk later in het jaar begonnen. We hebben 35 opties verkocht of gekocht, waarvan 34 met winst. Op maar 1 optie hebben we verlies geleden, wat een totaal winstpercentage van 97% vertegenwoordigd. Gemiddeld per optie die we verhandelen betekent dit een winstpercentage van 3,3%. U kunt nu denken, oh dat is ook weinig. Daar bestaat een mooi Nederlands spreekwoord voor, namelijk: “Wie het kleine niet eert, is het grote niet weert”. Geen verlies lijden betekent ook winst. Daarom sluiten we onze posities,

Lees verder

Week 4/ Jaar 2

Week 4/ Jaar 2

Nieuwe short kandidaat

De tekenen zijn er in de markt dat er een nieuwe grote crisis komt. Wanneer wie het weet mag me mailen. Dat deze komt is bijna een zekerheid, de meeste goeroes verwachten deze dit jaar. De centrale banken hebben zowat allen het financiële infuus uit de markt getrokken, de rente stijgt in de USA en bedrijven zijn overladen schuld. Het wordt dus tijd om onze portfolio beter te beschermen tegen de grillen van de markt en een nieuwe short kandidaat uit te zoeken.

Begrijp me niet verkeerd, ik zeg hierbij niet dat de S&P500 van nu af aan zal gaan zakken, ik denk dat goede aandelen met weinig schuld nog een tijdje door zullen stijgen. Ook sommige slechte aandelen met een hoop schuld kunnen doorstijgen, zoals Tesla. Maar al zal een tijd komen dat bedrijven met hoge schulden hun bedrijfsresultaten niet meer op kunnen poetsen en de netto inkomsten zullen zien zakken. Nu al zakken de ratings van veel bedrijven uit de S&P500 tegen het level van junk bonds aan. Deze groep wordt steeds groter, de ijsberg smelt boven aan de top en wordt aan de onderkant breder. Het is wachten totdat deze verder onder water zakt. Als dit gebeurd moeten ze tegen hogere rente in de kapitaalmarkt gaan lenen waardoor ze nog verder in de problemen komen.

Het is moeilijk te voorspellen wanneer dit exact gaat gebeuren maar bij beleggershulp denken we dat dit zal leiden naar een nieuwe crisis. Het is daarom zaak dat we ons gaan beschermen, dit doen we door het verkopen van aandelen van een nieuwe shortkandidaat, de aanbeveling van deze week is:

Verkoop aandelen Hertz Global Holdings (HTZ) short tegen een prijs van >$17,50 met een weging van 0,5.

Waarom HTZ? Zie onderstaande tabel:

Aandeel Debt Interest Exp. Operating Income In the shit for market cap debt/m.c. FCF
Hertz 17600000 752000 1448000 696000 1363000 12,91 -1860000

Dit bedrijf heeft enorme schulden waardoor ze veel rente per jaar moeten betalen. Het probleem is dat men zal moeten blijven lenen om het wagenpark up to date te houden. Dit kwartaal hebben ze redelijk gepresteerd waardoor de kolom “in the shit for” positief uitvalt. Dit is andere kwartalen wel anders geweest en was deze kolom negatief. “In the shit for” wordt berekend door de interest expense van het operationele inkomen af te halen. Vergeet echter niet dat hier belasting en andere kosten vanaf gehaald moet worden, dus als je naar het netto inkomen komt zitten ze in de the shit en diep ook. Verder valt op dat de jaarlijkse free cash flow zeer negatief is.

Al met al lijkt me dit redenen genoeg om dit aandeel Short te nemen.

RENDEMENT OP ONS PORTFOLIO

Wat een heerlijke week, ondanks het koude weer beginnen beleggershulp portfolio houders er wat warmer bij te zitten. We noteren nu een plus van ruim 3%. Goud staat inmiddels boven de $1300, de grondstof kan wat ons betreft doorstijgen, indien deze boven de $1377 komt en blijft gaan alle remmen los. Een opvallende stijger is de Cannabis portfolio, deze doet het de laatste weken bijzonder goed. Vooral IIPR, dit aandeel noteert nu op een plus van 88%. Let op als we bij de 100% komen verkoop dan de helft van je aandelen IIPR en neem een Free Growth Stocks oftewel een FGS. Motto blijft: Houd koers, ook in 2019!

Sector Rendement
Base metals & Copper 8,1%
Gold & Silver -2,5%
China -0,7%
Uranium -1,4%
Energy 0,3%
Short 0,4%
Dividend Income -5,6%
Cannabis 19,9%
Digital Currency -26,8%
EV-metals -14,4%
FGS 111,6%
Winst/Verlies 2018 -1,1%
Totaal 3,37%

Wilt u zich inschrijven op onze nieuwsbrief, met elke maand aanbevelingen en tips, dat kan hier.
Met vriendelijke groeten, Martin Belder
disclaimer: Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Week 3/ Jaar 2

Week 3/ Jaar 2

Crude oil terug van weggeweest?

De prijs van aardolie heeft de laatste 6 maanden een aardige duw naar beneden gekregen. Nu zijn er altijd redenen te verzinnen waarom dit gebeurd. Voor ons wordt het in ieder geval niet altijd duidelijk, de ene keer zijn het de voorraden, de andere keer een handelsconflict, weer een andere keer een uitspraak van de OPEC, ect, ect. Twee dingen moet u onthouden, olie is een zeer bewegelijke grondstof qua prijs en de amerikanen produceren inmiddels het meest, de OPEC verliest terrein en de russen zijn een stille kracht. Men voert dus een economische oorlog op het gebied van macht, wie de olieprijs kan controleren wint. U hoeft dus niet te ontdekken waarom de prijs van olie omhoog of omlaag gaat, u hoeft alleen maar in te stappen op het moment dat olie aan een uptrend bezig is na een enorme dip. Zo’n moment lijkt zich nu al een tijdje gevormd te hebben.

Als we naar de onderstaande grafiek kijken, zien we dat olie aan een stille opmars bezig is. Je hoort er weinig van. Als beleggers kunt u hiervan profiteren.

We kiezen daarom om nu in te stappen met fondsen die olie als grondstof hebben en veel dividend uit betalen. Als de algehele markt zakt, zakken deze fondsen hard mee, als de markt en de olieprijs zakt, zakken deze fondsen dubbel zo hard, dus zet een goede stoploss in, we willen niet meer dan 25% verliezen op deze trades.

Koop Sabine Royalty Trust (SBR) voor <$42,5 met een weging van 0,5 en zet een stoploss van 25% in op de koopprijs. Het fonds betaald nu ruim 8% aan dividend uit. De uitkeringen zijn vrij steady en men mag dit rendement dus blijven verwachten.

Koop BP Prudhoe Bay Royalty fonds (BPT) voor <$25 met een weging van 0,5 en zet een stoploss van 25% in op de koopprijs. Het fonds betaald nu 19% dividend uit gebaseerd op de uitkeringen die het vorig jaar gedaan heeft, reken nu dus op minimaal 12%.

Als je goed gekeken hebt dan zie je dat het beide royalty bedrijven zijn. We zijn dol op dit soort bedrijven vooral in de grondstoffen sector. Ze keren meestal een hoog dividend uit. Bij BPT moet u 1 ding onthouden, de bron van grondstoffen is eindig in dit fonds, dat wil zeggen op een dag zal er geen olie meer uit de grond komen in dit bepaalde olieveld en daarom zullen eens de betalingen ophouden. Hier zijn we echter nog lang niet en het fonds kan het nog jaren volhouden.

Voor de beleggers met een sterke maag, raden wij aan deze fondsen aan te schaffen en niet meer naar om te kijken. Het dividend te gebruiken om te herinvesteren op tijden dat de olieprijs weer een flinke dip maakt. Verkoop deze fondsen dan pas als de aardolieprijs op minimaal $100 staat.

Rendement op ons portfolio

Deze week kwamen we niet verder dan een beetje kwakkelen, we zijn iets gedaald met ons rendement. Goud en Zilver verloren iets terrein, we hopen dat dit de opmaat is naar verdere stijgingen, dit is wel wat we verwachten. Toch zien we behoorlijke verkoop druk op de mijnaandelen, dit is iets wat we niet verwacht hadden. Onze wiet-afdeling gaat goed, we staan hiermee op een stevige plus. De energie sector en de short sector doen het aardig met een kleine plus en min. De overige sectoren doen het nog slecht met allen een stevige min. Leuk om te vermelden is dat we nog steeds beter scoren dan de beide benchmarken, de S&P500 en de AEX. Verder blijft het devies, houd koers.

SectorRendement
Base metals & Copper8,3%
Gold & Silver-6,7%
China-6,5%
Uranium-3,5%
Energy1,5%
Short-0,5%
Dividend Income-6,0%
Cannabis13,8%
Digital Currency-25,6%
EV-metals-16,8%
FGS90,8%
Winst/Verlies 2018-1,1%
Totaal0,44%

Wilt u zich inschrijven op onze nieuwsbrief, met elke maand aanbevelingen en tips, dat kan hier.
Met vriendelijke groeten, Martin Belder
disclaimer: Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Week 2/ Jaar2

Week 2/ Jaar2

De $ geeft goud rugwind

De $ is de laatste tijd aan het verzwakken, dit betekend dat ten opzichte van andere valuta’s de $ minder waard wordt. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de steeds heviger wordende onzekerheid door ondermeer de handelsoorlog en de shutdown van de overheid. Bij de dalende $, stijgt de goudprijs in $. Als we naar de grafiek kijken van de $ van de laatste 6 maanden ten opzichte van goud is dit duidelijk zichtbaar, zie hiervoor de 2 afbeeldingen hieronder.

In andere valuta’s zoals de Canadese $ en de Australische $ maar ook de Russische roebel en zelfs de Euro stijgt goud al langer. Dit is de reden waarom de Russen en Turken veel goud kopen. Maar als de goudprijs in $ gaat stijgen, profiteren de goud en zilvermijnen hiervan en vooral in Noord-Amerika. We hebben u al reeds eerder verteld dat de stijging van goud een hefboom bewerkstelligd op de koers van de aandelen van de bedrijven die het goud en zilver naar boven halen. Bij beleggershulp denken we dat de $ zwakker wordt de komende 6 maanden. Dit zal een enorme rugwind geven aan de goudprijs. Indien de koers van goud boven de $1380 komt, daar moet de goudprijs nog zo’n 7% voor stijgen, dan kan het feest pas echt beginnen. We hebben natuurlijk geen glazen bol, maar wij denken dat we aan de vooravond staan van een flinke run op de goudmijnaandelen.

Vorige week hadden we uw reeds aanbevolen om First Mining Gold Corp te kopen onder de CAD 0,42. We hopen dat u dit advies opgevolgd heeft, beleggershulp heeft dit aandeel voor CAD 0,35 in haar portfolio opgenomen

Deze week bevelen we een langlopende call optie aan van PVG, tenminste we bevelen u aan om een goedkope call optie uit te gaan zoeken. Als beleggershulp deze gevonden heeft zullen we apart hiervan op de hoogte stellen, mts u natuurlijk gebruik maakt van onze nieuwsbrief service. De reden dat we deze call optie willen kopen is dat het aandeel onlangs op slecht nieuws een flink duw naar beneden heeft gekregen. Het laatste nieuws is dat ze een onderzoek instellen naar de handel in hun aandelen en dat productie 3% minder dan verwacht was. Het laatste is natuurlijk niet schokkend, het eerste bericht wekt nervositeit op beleggers. Nu heeft PVG veel last van slechte publiciteit die achteraf niet waar blijkt te zijn of minder erg dan oorspronkelijk gedacht. Beleggershulp denkt dat het ook deze keer zo zal zijn, daarom houden we dit aandeel in ons portfolio (staat nu nog op een kleine winst) en kopen we langlopende call optie in de komende week, mits we een goed geprijsde kunnen vinden uiteraard.

Rendement op ons portfolio

Het rendement deze week klom op dankzij het herstel op de beurzen, de algehele portfolio staat nog op een zeer kleine min. Goud en Zilver wonnen niet veel deze week, de komende week zal hier verandering in komen in de verwachting. Voor de rest hebben we FF toegevoegd aan ons Gold & Silver portfolio. Verder blijft het devies, houd koers.

SectorRendement
Base metals & Copper6,7%
Gold & Silver-2,9%
China-9,8%
Uranium-1,3%
Energy0,0%
Short-0,7%
Dividend Income-5,6%
Cannabis-3,6%
Digital Currency-26,5%
EV-metals-11,9%
FGS67,6%
Winst/Verlies 2018-1,1%
Totaal-0,17%

Wilt u zich inschrijven op onze nieuwsbrief, met elke maand aanbevelingen en tips, dat kan hier.
Met vriendelijke groeten, Martin Belder
disclaimer: Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.