Week 7/ Jaar 2

Week 7/ Jaar 2

Gouddichtheid

Onlangs kwam ik een artikel tegen op het internet van landen met de grootste goudvoorraad. Natuurlijk staat de USA stijf bovenaan. Boze tongen beweren dat het goud allang uit Fort Knox verdwenen is en dat de USA niet de goud-voorraad meer heeft die het eens had. In dit artikel gaan we ervan uit dat alles er nog ligt. Nederland staat fier op de 10de plaats. In de onderstaande grafiek kunt u zien hoe de verhoudingen liggen.

Europa is goed vertegenwoordigd in de top tien met op de tweede plaats onze oosterburen Duitsland, op de vierde plaats Italië, de vijfde plaats voor Frankrijk, de 8ste plaats voor Zwitserland en zoals eerder gezegd ons landje op de 10de plaats. Europa heeft echter niet de meeste inwoners, de USA ook niet. De meeste inwoners zitten in Azië. Meer dan de helft van de wereldbevolking woont in dit continent. Als we dit visualiseren qua top 10 ziet het plaatje voor de eerder genoemde landen er zo uit.

We kunnen echter ook anders naar deze grafieken kijken en ze beide combineren zodat we goud per miljoen inwoners projecten. In dit artikel noemen we dit de gouddichtheid van een land. Als we dit doen staan de Europese landen op plaats 1 tot en 5. Stijf bovenaan.

In tabel vorm ziet het er allemaal zo uit.

NrLandGoud in tonnenInwoners in miljGouddichtheid (per milj. Inw)
1USA813332525,0
2Duitsland33708340,6
3IMF281475000,4
4Italie24526140,2
5Frankrijk24366736,4
6Rusland206614514,2
7China184313861,3
8Zwitserland10408,5122,4
9Japan7651276,0
10Nederland6131736,1

De onderlinge Europese landen in de top 10 hebben allen een gouddichtheid van boven de 35 ton per miljoen inwoners, terwijl de USA op 25 ton per miljoen inwoners zit. De Aziatische landen, waaronder ik ook Rusland reken in dit artikel, zijn er nog niet. De heer Putin is aardig onderweg. Indien men een tabel maakt van de 3 machtsblokken in de wereld komt men op het onderstaande overzicht. Hierin is de top 20 verwerkt. Bij Noord-Amerika is Canada meegenomen. Bij Europa zijn landen als Rusland, Kazachstan, Saoudi-Arabië, Turkije, en Libanon niet meegeteld terwijl België, Oostenrijk, Spanje, Portugal en Verenigd Koninkrijk wel in de top 20 staan en dus zijn meegeteld. Ook de voorraden bij de Europese Centrale Bank zijn meegeteld. Bij Azië is Taiwan en India een onderdeel van de top 20 en dus meegeteld, ook meegeteld zijn de landen die bij Europa zijn weggelaten zoals Rusland.

1Europa1189152522,6
2Noord-Amerika813336122,5
3Azie690144631,5

Opvallend is dat Europa en Noord-Amerika per inwoner ongeveer dezelfde hoeveelheid goud op voorraad hebben, namelijk ongeveer 22,5 ton per miljoen inwoners. Azië is hier nog lang niet en moet minimaal 100.000 ton goud op voorraad hebben om dezelfde gouddichtheid te hebben als de andere 2 machtsblokken. Velen beweren echter dat indien de goudvoorraden in absolute zin ongeveer gelijk zijn aan elkaar, er een nieuwe wereldmunt, al dan niet gedekt door goud, zal ontstaan. Mocht dit gebeuren dan denk ik niet dat dit gebeurd voordat Azië, de goudvoorraad in absolute zin minimaal naar 14000 ton heeft gebracht. Dit betekend dat men nog 2 keer zoveel goud koopt als men nu in de kluizen heeft. De voorraad van China is echter moeilijk in te schatten, velen beweren dat China weleens veel meer goud op voorraad heeft dan men officieel bekend maakt. Men beweerd zelfs dat China al meer goud dan de USA heeft. Als dit waar is, is het wachten op de volgende crisis en dan kan de nieuwe wereldmunt en daarmee de nieuwe wereldorde weleens een feit worden. Een andere conclusie is dat Azië (zoals in dit artikel opgesteld is) het enige machtsblok is dat goud daadwerkelijk accumuleert, de andere 2 niet. We kunnen hieruit vaststellen dat het oosten aan macht gaat winnen en dat het snel plek snel zal gaan opeisen in de nieuwe wereldorde.

RENDEMENT OP ONS PORTFOLIO

Deze week steeg onze gehele portfolio iets, we noteren nu een plus van ruim 8% wat nog altijd ruim 2x beter dan de prestatie van de S&P500 en de AEX. Vooral de S&P500 komt stijgt de laatste week erg hard door. De Base Metals blijven het goed doen, ook Gold & Silver houd zich goed. NGLOY is het nieuwe aandeel dat deze week is gekocht en een onderdeel vormt van de Gold&Silver portfolio. De slechtst presterend sector is EV metals en Digital currency. Het aandeel ECS heeft helaas zijn stoploss geraakt, verkoop dit aandeel als u dit nog niet heeft gedaan. Motto blijft: Houd koers!

SectorRendement
Base metals & Copper20,0%
Gold & Silver5,5%
China-0,2%
Uranium-0,1%
Energy5,1%
Short-2,3%
Dividend Income-2,2%
Cannabis-5,4%
Digital Currency-25,9%
EV-metals-8,2%
FGS105,1%
Winst/Verlies 20180,4%
Totaal8,30%

Wilt u zich inschrijven op onze nieuwsbrief, met elke maand aanbevelingen en tips, dat kan hier.
Met vriendelijke groeten, Martin Belder
disclaimer: Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.


Reageren is niet mogelijk.