Archief van
Maand: april 2025

Heeft uranium zijn hartslag weer gevonden?

Heeft uranium zijn hartslag weer gevonden?

week 17 / jaar 8

Inleiding

De prijsontwikkeling van uranium komt eindelijk weer eens in een rustig vaarwater, wat wij denken dat de prijsontwikkeling verder zal zijn in de nabije toekomst, omschrijven we in dit artikel. Leden van IA-pro kunnen onze uranium portfolio op de volgende pagina bekijken: Portfolio – Investor Assistance Pro

De uraniumprijs lijkt uit gebodemd te zijn.

Het is lang geleden dat we uranium onder de loep hebben genomen. De voornaamste reden is, dat het al meer dan een jaar een frustrerend geval is, met een dalende prijs, van ver over de $100 naar $63, voor een pond uranium. Maar sinds maart van dit jaar lijkt er langzaam verandering in te zijn gekomen. De prijs lijkt weer richting het noorden te bewegen, en niemand heeft hier aandacht voor.

Historisch gezien op een technisch vlak, is $63 een zeer belangrijk cijfer. Het is een oude weerstand die nu als steun is gaan dienen. Het kan dus best eens zijn, dat we de daling achter de rug hebben en dat uranium weer richting de $90 gaat. Hier ligt de volgende grote weerstand, die wat ons betreft best als steun mag gaan dienen. Deze ontwikkeling zouden we het liefst zich langzaam zien voltrekken. Hier mag men gerust 2 jaar voor uittrekken, wij zijn er gereed voor. En het wordt weer eens tijd dat de winsten weer omhoog gaan in plaats van naar beneden. We hebben wel het een en ander verkocht toen de downtrend zich voltrok, maar achteraf gezien niet genoeg. Nu is dit altijd moeilijk, maar we moeten hier lessen uit trekken voor de volgende keer, en voor andere grondstoffen. Als de prijs van een grondstof als een raket stijgt, en hiermee de mijnbouwaandelen nog harder stijgen, is er een zeer grote kans, dat de grondstofprijs een zeer groot deel van de winst op een gegeven moment weer in zal leveren, en hiermee de mijnbouwaandelen meesleurt in de malaise.

Nu is de lange termijn prijs bij uranium altijd belangrijker dan de spot prijs. De lange termijn prijs is namelijk de gemiddelde prijs dat kerncentrales betalen voor een contract van levering van een pond uranium, als we het gesimplificeerd mogen zeggen. Uiteraard zit er een heel verwerkingsproces achter, wat er voor moet zorgen dat er splijtstaven gemaakt worden, maar dit helpt ons niet echt voor de beeldvorming, die we hier willen laten zien. Daarom laten we dit voor nu achterwegen. De lange termijn prijs is nu ongeveer $80. Wij denken dat de komende maanden de spot prijs hier langzaam naar toe zal bewegen. Dit zal de mijnbouwaandelen goed doen, en we kunnen weer hogere winsten verwachten de komende maanden in de uraniumsector, is onze verwachting.

Maar we denken ook dat er meer nodig zal zijn om nieuwe productie te bewerkstellingen. Getallen van $65 en hoger, werden altijd genoemd dat mijnen nodig hadden, als lange termijn contract, om rendabel een mijn op te kunnen starten en productie te gaan draaien. Dit getal is echter 5 jaar geleden als target gesteld, wij denken dat vandaag de dag dat men eerder aan een getal van $90 wordt gedacht. Als de prijs niet structureel gegeven wordt voor de productie, wacht men met de ontwikkeling van een mijn.

Uranium mines data pagina

Eigenlijk roept dit voor een uranium mines data pagina, net als een silver- en gold mines data pagina. We zijn hier nog aan het nadenken, hoe we dit vorm kunnen geven en of we deze überhaupt moeten maken. Het is namelijk zo, dat we de markt nu grotendeels met een ETF bespelen. Of we nog mijnbouwbedrijven erbij gaan kopen is nog maar de vraag. De komende maanden gaan we hierover nadenken, we laten het u weten wat we beslissen. Mocht u het waardevol vinden, laat het ons aub weten.

Conclusie

Mocht u nog niet geïnvesteerd zijn in de uraniumsector, is het nu een zeer mooi instapmoment. Wij beraden ons of we niet de investeringen moeten opschroeven in deze sector. Maar we zien zoveel kansen in andere sectoren dat dit misschien niet realistisch is. De bodem van de portemonnee is immers niet zo ver weg. Abonnees kunnen onze uranium aandelen zien onder het kopje “portfolio” op: https://investor-assistance-pro.com .

Bent u na het lezen overtuigd dat onze service wat voor u is, kunt u een abonnement nemen op onze betaalde service. Op onze betaalde website, hebben wij de volgende abonnementen, klik op de onderstaande afbeelding om naar de website te gaan om een abonnement af te sluiten.

Voor leden van deze gratis site (blijft zo) raden we aan eens een kijkje te nemen op de nieuwe site. Deze is met de bovenstaande button te bereiken. U kunt alleen niet verder dan de homepagina. Achter deze pagina bouwen we een site op met veel informatie voor beleggers. Om de aandelen te bekijken die wij kopen moet u echter een abonnement bij ons aanschaffen.

Huishoudelijke mededelingen:

 Een abonnement op onze nieuwsbrieven van beleggershulp, wekelijkse updates en updates tussendoor, zijn 100% gratis. Neem daarom een abonnement door hier op te klikken.

Verder willen we u op de kleine lettertjes wijzen. We kiezen wel eens voor de woorden, advies, adviseren, ect, ect. We willen u erop wijzen dat we geen financiële adviseurs zijn. We zijn dus absoluut geen financieel adviseurs of vermogen beheerders. We vertellen u louter wat wij doen met ons geld en hierop kunt u uw eigen investeringsbeslissingen nemen. Wij willen dit graag nog een keer benadrukken. Dus doe uw eigen research. We zullen in de toekomst onze woorden voorzichtiger gaan kiezen omdat we ons realiseren dat dit nogal eens verwarring kan opleveren, ook al is dit een gratis nieuwsbrief.

Portfolio update:

We raden leden aan om regelmatig te kijken op onze portfolio pagina: Portfolio – Investor Assistance Pro

We werken de pagina morgen bij, dus heb nog even wat geduld om de nieuwe cijfers te zien.

  1. De inkomen portfolio.
    • Verslavingsgevoelige aandelen: Deze sector kabbelt weer een klein beetje door, als van ouds.
    • Metaal mijnbouw aandelen: Na een paar weken van zeer grote stijgingen, is er een beetje druk op de prijs van goud. Tot nu toe houdt de steunlijn op het huidige niveau, maar het kan zijn dat goud naar $3100 of zelfs $2800 terugvalt. Het zou niets aan het technisch beeld veranderen en is zelfs dan misschien een mooie kans om wat zilver mijnbouw aandelen op te pakken.
    • Olie en aardgas aandelen. We zien olie heel langzaam weer een beetje herstellen. De kansen in deze sector zijn wat ons betreft het grootst. 
    • Steenkool: Nog steeds kommer en kwel. Alhoewel de zaak wel uit lijkt te bodemen.
  2. De speculatieve portfolio:
    • Edelmetalen. Zie commentaar onder hetzelfde onderwerp bij de inkomensportfolio.
    • Basis metalen. Geen nieuws, lijkt weer wat te kalmeren. Koper heeft weer een mooie stijging achter de rug en lijkt ook weer te gaan kalmeren.
    • Olie en aardgas. Lijkt weer iets tractie te krijgen, we houden het in de gaten.
    • Crypto Corner: De update staat op de website, u kunt hier een kijkje nemen: Crypto Corner. We spelen wel eens met de gedachte deze deels te verkopen en hier aandelen van te kopen. We houden ons al een paar jaar bezig met deze sector, maar het lukt maar niet om er een gevoel bij te krijgen. Aan de andere kant is geen emotie wel vaak de beste raadgever in de wereld van investeringen.
  3. De trading portfolio. Met de openstaande optie maken we iets geld, we denken dat we deze week, als het zich gunstig ontwikkeld, deze in cash gaan omzetten. Verder geeft het ons weer een beetje vertrouwen om wat meer trades op te gaan zetten.

Motto blijft: Houdt u nog langer vol (GEDULD) en koop in 2025 als er een mooie dip is in de grondstoffen aandelen.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Neemt u de inhoud dan ook niet als advies om acties te ondernemen. Wij vertellen u alleen wat wij doen met ons geld. Uw investeringen blijft en kost uw geld en blijft dus uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

Voor de meeste zilver producenten is de huidige prijs van zilver nog niet voldoende.

Voor de meeste zilver producenten is de huidige prijs van zilver nog niet voldoende.

week 16 / jaar 8

Inleiding

Eerder dan verwacht hebben we de pagina over de zilver producenten af, de conclusie die dit oplevert bespreken we in dit artikel. Leden van IA-pro kunnen direct toegang krijgen naar de nieuwe pagina “SILVER MINERS DATA” met behulp van de volgende link: Silver Mines data – Investor Assistance Pro 

De meeste zilver producenten presteren niet.

De meeste zilver producenten bakken er geen pepernoot van, om nog maar eens een Nederlandse uitdrukking erin te gooien. Oftewel de verdiensten zijn te laag bij de huidige zilverprijs. Nu zijn wij er van overtuigd dat de meeste management teams betere keuzes zou kunnen maken, maar wij denken dat de zilverprijs hoger zou moeten zijn, om meer productie te kunnen gaan draaien. De overall ranking is het rijtje gekleurde getallen aan de linker zijde. Hoe hoger hoe beter, De kleur verraad al dat het niet best is, er staat namelijk geen groene tussen.

Er is echter hoop. De huidige P/E’s (koers/winst verhouding) zijn weliswaar zeer hoog, maar de forward P/E’s dalen flink. Dit geeft een beetje hoop. Hoop dat de zilver producenten volgend jaar wat meer winst zou kunnen draaien. Maar zoals gezegd, zilver zou echt boven de $ 40 moeten komen, willen de meeste zilvermijnbouwbedrijven echt goede winst kunnen draaien. En dit heeft men nodig.

Er is 1 bedrijf wat een P/E van beneden de 10 heeft. Dit bedrijf heeft echter zilvermijnen in China, we moeten dus voorzichtig zijn of de cijfers wel de juiste zijn. Maar zelfs al zijn het de correcte cijfers dan willen we nog niet in China investeren in de grondstoffen sector.

Het risico van de zilver districten

Dit is een groot probleem. 70% van de zilver producenten hebben alle, enkele, of alleen een mijn in Mexico. Of men heeft een mijn in een ander land wat hoge risico’s met zich meebrengt, Misschien heeft u de gedachte dat in Mexico investeren in de mijnbouwsector niet risicovol is, maar dan heeft u het mis. Vooral open-pit mijnbouwbedrijven worden vaak met sluitingen of rechtszaken lastig gevallen door de Mexicaanse overheid. Helaas ook wel eens terecht. Verder is er een risico van de Mexicaanse kartels, dat ook niet onder stoelen of banken gestoken mag worden.

Wil men echter in zilver investeren dan komen we niet helemaal onder dit risico uit. We hebben maar 4 bedrijven gevonden die dit risico niet hebben, geen een is er echter op dit moment koopwaardig. Dit kan echter veranderen als de zilverprijs gaat stijgen. Als dit gebeurt, dan kunnen we 2 van deze bedrijven op ons “te koop” lijstje zetten. Het is dus zaak om dit goed in de gaten te houden.

Zilverkoorts

Vaak spreekt men over goudkoorts als er veel kopers zijn van goud. Vroeger hoorde je de mensen het nog wel eens gebruiken, dit woord, maar tegenwoordig is het akelig stil. Dit terwijl de goudprijs blijft stijgen. Wij kunnen ons de oudere nieuwsuitzendingen op de televisie nog wel herinneren dat men het had over de hoogste stand van goud ooit. Nu blijft het muisstil. Dit terwijl het record haast iedere week sneuvelt. Maar ook een echte goudkoorts is er nog niet. De centrale banken kopen veel. En dan moet men zich eigenlijk afvragen waarom? Antwoord hierop is dat het financiële systeem wankel is. Daarom komt men goud als verzekering aan.

Toch zijn er flink wat gewone mensen in Azië die goud kopen. Hier is wel de belangstelling. Maar er is nog geen gekte, een gekte zoals in de crypto wereld bijvoorbeeld. Het kan echter zijn, als goud duurder wordt dat gewone mensen het “poor men’s gold” zilver gaan kopen. Want belangstelling om hier in te investeren ligt echt op een dieptepunt. Misschien kan de goud zilver ratio hier verandering in brengen. Men zou immers goud in zilver kunnen omwisselen om meer rendement uit hun edelmetaal investering te kunnen halen. Vorige week schreven we over de goud/zilver ratio. Deze kunt u nalezen met de volgende link: De Goud/Zilver ratio | Beleggershulp

Industriële vraag

De totale vraag naar zilver ligt rond zo’n 800-900 miljoen oz. De totale productie is ongeveer hetzelfde, alhoewel de vraag steeds moeilijker bij te benen is, aangezien zilver te goedkoop is, om de winsten te kunnen draaien, om meer zilver te willen produceren. Zie de tekst eerder in dit bericht. Wat belangrijker echter is, is hoe de vraag naar zilver zich ontwikkeld. Daarvoor hebben een tweede plaatje nodig.

De bovenstaande afbeelding laat alleen de industriële vraag zien naar zilver. Dit is nu al zo’n 600 miljoen oz. Dus 6/9 deel, oftewel 66,67% van alle vraag naar zilver komt al uit de industrie. We kunnen dus stellen dat zilver al jaren een industrieel metaal is en zich zo gedraagt. Als we kijken waar de groei vandaan komt uit de industrie, is het vooral in de elektronica hoek te zoeken, en dan men name zonnecellen. Hierin zit zilver verwekt vanwege zijn zeer goed eigenschappen voor elektrische geleiding. De groei is het beste te zien met behulp van de rode lijn. Het zilver dat alleen voor zonnecellen nodig is, is in 10 jaar tijd verdubbeld van 15% naar 30% van de gehele industriële vraag naar het edelmetaal. Als men dit in cijfers moet uitdrukken dan is het nog schokkender, immers 15% van 450 miljoen oz in 2013 = 67,5 miljoen oz en 30% van 600 miljoen oz in 2023 = 180 miljoen oz. In echte getallen is de vraag naar zilver in zonnecellen dus bijna verdrievoudigd.

Nu denken we niet dat de industriële vraag, en die vooral niet in zonnecellen, zo rap blijft doorgroeien maar stel dat de komende 5 jaar de sector nog eens met 25% groeit (dit betekent 50% groei van de huidige groei). Dat betekent 180 * 1,25 = 225 miljoen oz. Dit zou betekenen dat over 5 jaar 25% (225/900) van al het geproduceerde zilver in zonnecellen gebruikt gaat worden. Dit is gigantisch als u weet hoeveel toepassing van zilver er zijn. Vooral in de elektronica, en deze sector groeit alleen maar de komende decennia. Een raming van een Amerikaanse belegger van Chinese afkomst maakt het echter nog gekker en denkt dat in 2025 de vraag naar zilver alleen al voor zonnecellen 300 miljoen oz zal zijn.

Zilver als investering

Als we de bovenstaande afbeelding nog eens goed bekijken, dan moet u na gaan wat er kan gebeuren als de zilverkoorts stijgt. Als er 10 miljoen mensen (lijkt veel maar dit is 0,125% van de wereldbevolking gemiddeld 10 oz zouden kopen te waarde van ongeveer 300 euro, zou de vraag naar zilver stijgen met 100 miljoen oz. We kunnen u verklappen, deze vraag kan het systeem niet aan, bovenop de groei in de elektronica sector. De zilverprijs zou dan door het dak knallen.

Conclusie

Wij denken dat de prijs van zilver blijft stijgen, en dat dit ervoor kan zorgen dat meer producenten van het edelmetaal winstgevend genoeg zullen worden, om de aandelen te kunnen kopen. We hebben 2 kandidaten die op de “te koop” lijst staan. Maar eerst meer winst voor deze bedrijven, dus laat het eerst zien, en dan kopen we. Abonnees kunnen onze zilver aandelen zien onder het kopje “portfolio” op: https://investor-assistance-pro.com . Verder kan men op de eerder genoemde pagina natuurlijk alle data van de zilverproducenten bekijken.

Bent u na het lezen overtuigd dat onze service wat voor u is, kunt u een abonnement nemen op onze betaalde service. Op onze betaalde website, hebben wij de volgende abonnementen, klik op de onderstaande afbeelding om naar de website te gaan om een abonnement af te sluiten.

Voor leden van deze gratis site (blijft zo) raden we aan eens een kijkje te nemen op de nieuwe site. Deze is met de bovenstaande button te bereiken. U kunt alleen niet verder dan de homepagina. Achter deze pagina bouwen we een site op met veel informatie voor beleggers. Om de aandelen te bekijken die wij kopen moet u echter een abonnement bij ons aanschaffen.

Huishoudelijke mededelingen:

 Een abonnement op onze nieuwsbrieven van beleggershulp, wekelijkse updates en updates tussendoor, zijn 100% gratis. Neem daarom een abonnement door hier op te klikken.

Verder willen we u op de kleine lettertjes wijzen. We kiezen wel eens voor de woorden, advies, adviseren, ect, ect. We willen u erop wijzen dat we geen financiële adviseurs zijn. We zijn dus absoluut geen financieel adviseurs of vermogen beheerders. We vertellen u louter wat wij doen met ons geld en hierop kunt u uw eigen investeringsbeslissingen nemen. Wij willen dit graag nog een keer benadrukken. Dus doe uw eigen research. We zullen in de toekomst onze woorden voorzichtiger gaan kiezen omdat we ons realiseren dat dit nogal eens verwarring kan opleveren, ook al is dit een gratis nieuwsbrief.

Portfolio update:

We raden leden aan om regelmatig te kijken op onze portfolio pagina: Portfolio – Investor Assistance Pro

We werken de pagina morgen bij, dus heb nog even wat geduld om de nieuwe cijfers te zien.

  1. De inkomen portfolio.
    • Verslavingsgevoelige aandelen: Deze sector kabbelt weer een klein beetje door, als van ouds.
    • Metaal mijnbouw aandelen: Zie dit artikel, de beste goud en zilvermijnen hebben we voor u op een rijtje gezet. 
    • Olie en aardgas aandelen. Olie steeg weer iets, hopelijk zet die trend zich voort.
    • Steenkool: Nog steeds kommer en kwel. Alhoewel de zaak wel uit lijkt te bodemen.
  2. De speculatieve portfolio:
    • Edelmetalen. Zie onze nieuwe pagina’s en dit artikel.
    • Basis metalen. Geen nieuws, lijkt weer wat te kalmeren,
    • Olie en aardgas. Lijkt weer iets tractie te krijgen, we houden het in de gaten.
    • Crypto Corner: De update staat op de website, u kunt hier een kijkje nemen: Crypto Corner. We spelen wel eens met de gedachte deze deels te verkopen en hier aandelen van te kopen. We houden ons al een paar jaar bezig met deze sector, maar het lukt maar niet om er een gevoel bij te krijgen. Aan de andere kant is geen emotie wel vaak de beste raadgever in de wereld van investeringen.
  3. De trading portfolio. Niet veel bijzonders te vermelden.

Motto blijft: Houdt u nog langer vol (GEDULD) en koop in 2025 als er een mooie dip is in de grondstoffen aandelen.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Neemt u de inhoud dan ook niet als advies om acties te ondernemen. Wij vertellen u alleen wat wij doen met ons geld. Uw investeringen blijft en kost uw geld en blijft dus uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

De Goud/Zilver ratio

De Goud/Zilver ratio

week 15 / jaar 8

Inleiding

Deze week een artikel over de veel besproken goud/zilver ratio. Verder willen we leden erop wijzen dat we een update van onze nieuwe pagina hebben gemaakt, de “GOLD MINERS DATA”. Op deze pagina staat nu de 2de ronde van de ranking van goud producenten. Abonnees van IA pro kunnen deze nieuwe pagina bekijken met behulp van de volgende link:  Gold Mines data – Investor Assistance Pro

De goud/zilver ratio

Bovenstaande afbeelding is de goud/zilver ratio van het afgelopen jaar. Er is duidelijk te zien dat sinds vorige week een enorme piek is ontstaan. Dit komt omdat goud enorm is opgeveerd en een all-time-high boven de $3200 heeft gerealiseerd. Zilver is echter veel minder hard gestegen. Veel interessanter is het om te kijken naar een grotere tijdsperiode.

Bovenstaande afbeelding gaat naar 1990 terug, en laat sindsdien de zilver/goud ratio zien. Dus hierbij moeten we even andersom denken. Als deze laag is, dan is zilver relatief gezien goedkoop ten opzichte van goud, bij de vorige grafiek is zilver duur bij een lage goud/zilver ratio. Historisch gezien was zilver maar in twee gevallen zo goedkoop ten opzichte van goud. In 2020 tijdens de corona crisis was zilver nog goedkoper dan nu, en tevens rond 1990. Dus we kunnen met een gerust hart zeggen, zilver is in de afgelopen 35 jaar op het goedkoopste niveau ten opzichte van goud.

Dit betekent volgens ons maar 1 ding. Zilver moet omhoog. Als we de bovenste grafiek nemen dan is het gemiddelde van het afgelopen jaar ongeveer 82. De ratio is nu 102. De prijs van zilver is ongeveer $32,00 , zie de onderstaande grafiek.

Zilver steeg afgelopen vrijdag lekker door, en zeer belangrijk, is weer boven de groene steunlijn en het 200-daags gemiddelde uitgekomen. Maar wat als het naar de gemiddelde goud/zilver ratio teruggaat? Dan zou zilver op 102/82*32 = $39,50 komen te staan. Het behoort zeker tot de mogelijkheden. Voorwaarde is wel dat goud boven de $3200 moet blijven koersen.

Wij denken dat dit mogelijk is, maar we kunnen er ook op rekenen dat we weer wat gas terugnemen volgende week en dat de goudprijs zakt naar de groene steunlijn. Misschien verzint dhr. Trump weer iets nieuws, je weet het maar nooit.

Maar als je bedenkt, wat de in de grond ratio tussen zilver en goud is, dan is het nog schokkender wat zilver voor potentie heeft. Wat bedoelen we met “in de grond ratio”? Hiermee bedoelen we dat zilver ongeveer 8 keer zoveel voorkomt dan goud in onze aardkorst. Dit was historisch gezien 16 en hierop was de waarde in eerdere eeuwen ook altijd gebaseerd. Zilver was 16x zo goedkoop als goud. Deze eeuw is dit echter veranderd. Het zou dus moeten zijn dat zilver, dat nu 8x zo veel voorkomt in de aardkorst, op een prijs van $3200/8= $400 moet koersen. Uiteraard is dit speculeren, maar theoretisch zou het kunnen.

Laten we echter weer terugkomen op aarde. Een ratio van 80 is voorlopig volkomen realiseerbaar, dus wat ons betreft moet $40 voor zilver voor het eind van het jaar mogelijk zijn. Mits, en lees dit erg goed, mits de goudprijs ook blijft stijgen, of gelijk blijft.

Dit maakt het noodzakelijk om ook een “SILVER MINES DATA” pagina te maken. Dit naar voorbeeld van de GOLD MINES DATA pagina, die nu gereed is. En dit zijn we van plan dan ook om te maken. We zetten alle zilverproducenten op een rijtje en geven u de beste producenten middels een ranking in 2 ronden weer. Geef ons aub een maand de tijd om dit te ontwikkelen. Leden van IA-pro kunnen deze pagina, net als onze huidige https://investor-assistance-pro.com/gold-mines-data/ pagina, benaderen via de IA-pro website.

Conclusie

Wij denken dat het een goede tijd is, om zilver mijnbouw aandelen te kopen. Dit omdat zilver ondergewaardeerd is, zie dit artikel over de goud/zilver ratio. En omdat de goud- en zilvermijnen überhaupt ondergewaardeerd zijn ten opzichte van de edelmetalen zelf. Zie onze eerdere artikelen. Het is dan ook de vraag, wanneer investeerders naar de sector terugkeren. Dan komt de factor geduld weer om de hoek kijken. De goud en zilvermijnen gaan naar koers/winst verhoudingen van enkele cijfers dit jaar. Dus als dit aanhoudt, kan het bijna niets anders, dat er meer aandacht naar de sector komt. En dit hoeft maar een kleine verandering te zijn voor een groot effect, aangezien de zilver en goud sector ontzettend klein zijn, ten opzichte van bijvoorbeeld, de technologie sector. Abonnees kunnen onze zilver aandelen zien onder het kopje “portfolio” op: https://investor-assistance-pro.com .

Bent u na het lezen overtuigd dat onze service wat voor u is, kunt u een abonnement nemen op onze betaalde service. Op onze betaalde website, hebben wij de volgende abonnementen, klik op de onderstaande afbeelding om naar de website te gaan om een abonnement af te sluiten.

Voor leden van deze gratis site (blijft zo) raden we aan eens een kijkje te nemen op de nieuwe site. Deze is met de bovenstaande button te bereiken. U kunt alleen niet verder dan de homepagina. Achter deze pagina bouwen we een site op met veel informatie voor beleggers. Om de aandelen te bekijken die wij kopen moet u echter een abonnement bij ons aanschaffen.

Huishoudelijke mededelingen:

 Een abonnement op onze nieuwsbrieven van beleggershulp, wekelijkse updates en updates tussendoor, zijn 100% gratis. Neem daarom een abonnement door hier op te klikken.

Verder willen we u op de kleine lettertjes wijzen. We kiezen wel eens voor de woorden, advies, adviseren, ect, ect. We willen u erop wijzen dat we geen financiële adviseurs zijn. We zijn dus absoluut geen financieel adviseurs of vermogen beheerders. We vertellen u louter wat wij doen met ons geld en hierop kunt u uw eigen investeringsbeslissingen nemen. Wij willen dit graag nog een keer benadrukken. Dus doe uw eigen research. We zullen in de toekomst onze woorden voorzichtiger gaan kiezen omdat we ons realiseren dat dit nogal eens verwarring kan opleveren, ook al is dit een gratis nieuwsbrief.

Portfolio update:

We raden leden aan om regelmatig te kijken op onze portfolio pagina: Portfolio – Investor Assistance Pro

  1. De inkomen portfolio.
    • Verslavingsgevoelige aandelen: Deze sector kabbelt weer een klein beetje door, als van ouds.
    • Metaal mijnbouw aandelen: Zie dit artikel, de beste mijnen hebben we voor u op een rijtje gezet. Nu de zilvermijnen nog.
    • Olie en aardgas aandelen. We wachten hier nog op een rebound, alhoewel de USA dit gek genoeg niet wilt. Dus misschien moeten we meer geduld hebben, en als er geld over is, in de sector stoppen.
    • Steenkool: Nog steeds kommer en kwel. Deze week werd het iets rustiger, we hebben iets bijgekocht maar het blijft zeer onzeker in de sector.
  2. De speculatieve portfolio:
    • Edelmetalen. Zie onze nieuwe pagina en dit artikel.
    • Basis metalen. Tin zakte behoorlijk weg, en hierdoor zakte ons aandeel ook weer mee.
    • Olie en aardgas. De trump dump richtte hier ook schade aan. We zijn aan het beraden of we hier dieper durven in te stappen, al is het maar tijdelijk.
    • Crypto Corner: De update staat op de website, u kunt hier een kijkje nemen: Crypto Corner. Met de neergang van de tech-aandelen, zijn ook de crypto jongens een beetje nerveus geworden en zakken alle crypto’s behoorlijk weg. Wij hebben al onze crypto weer in de staking gezet en wachten op betere tijden. Als die nog komen althans. Aangezien we nog steeds niet ontdekt hebben wat de prijzen drijft, anders dan sentiment, zijn we niet van plan te verkopen en al helemaal niet om te kopen. 
  3. De trading portfolio. We hebben hier een nieuwe optie in opgenomen. Hopelijk zijn we hier meer succesvol mee vanaf nu af aan.

Motto blijft: Houdt u nog langer vol en koop in 2025 als er een mooie dip is in de grondstoffen aandelen.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Neemt u de inhoud dan ook niet als advies om acties te ondernemen. Wij vertellen u alleen wat wij doen met ons geld. Uw investeringen blijft en kost uw geld en blijft dus uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

Introductie van de IA-pro goud aandelen index en de Trump dump

Introductie van de IA-pro goud aandelen index en de Trump dump

week 14 / jaar 8

Inleiding

De slechtste week tot nu toe in ons bestaan hebben we achter de rug. We gaan hier heel kort op in. Verder willen we een nieuwe pagina introduceren, de “GOLD MINERS DATA”. Op deze pagina staan de bij ons bekende goud producenten gerankt. Abonnees van IA pro kunnen deze nieuwe pagina bekijken in onze speculatie portfolio op:  Gold Mines data – Investor Assistance Pro

De Trump dump in silver

Dhr Trump brengt aardig wat beweging in de wereldhandel. Dit keer ten nadele van de gehele aandelenwereld en dus ook de onze. Trump kondigde nieuwe tarieven aan op zijn “liberation day”. Deze show zorgde voor tarief verhogingen, zelfs voor eilanden waar alleen pinguïns wonen. De tegenreactie kon niet uitblijven uiteraard, China reageerde gelijk met tegenmaatregelen en dus ook tariefverhogingen op producten uit de USA. Europa, moest zich nog even beraden natuurlijk, en komen voorlopig niet verder dan bourbon en een dure motorfiets.

Alle aandelen zakte en grondstoffen werden vooral hard getroffen. De oorzaak is duidelijk, beleggers zijn bang dat de wereldhandel stil komt te liggen. In het geval van energie is dit onterecht, energie is nodig, hoe duur dan ook. Voor edelmetalen zou onzekerheid ook goed moeten zijn. In tijden van een recessie zou goud en zilver het goed moeten doen. Maar de eerste reactie is altijd verkopen, vandaar dat de koersen zakten. Wij verwachten een rebound over een tijdje.

Zilver zakte wel heel hard. Wij vermoeden dat de shorts, lees grote banken, hun kans schoon zagen en de verkoop in gang zetten. Dit om later, en hopelijk volgende week, de short positie met winst te kunnen terug kopen. Zilver zakte door iedere steun heen, de gele en groene weerstandslijn, en het 50- en 200-daags gemiddelde. Echt ongekend hoe hard dit ging. Het wordt dus tijd voor een “SILVER MINER DATA” pagina op de IA-pro website. Bij deze dan de belofte, deze gaan we maken.

Wij denken dat we op de bodem van de zilverprijs zitten nu, maar met zo’n daling is iedere prognose weinig waard. Het geval is dat we tenminste een rebound nodig hebben, die de zilverprijs brengt op een niveau boven het 200-daags gemiddelde. Dit zou de uptrend in takt laten. Hiervoor moet de zilverprijs weer stijgen naar een prijs tussen de $31,00 en $31,50.

En wat deed de goudprijs?

Goud zakte ook behoorlijk, maar legt er nog steeds sterk bij. Goud blijft er sterk bij liggen tot aan de onderste gele steunlijn, er is dus ruimte voor een verdere daling. Goud moet echter wel boven de $3000 blijven. Maar er zijn nog vele steunniveaus hieronder, het 50-daags gemiddelde op $2950, de groene steunlijn op ongeveer $2800 en het 200-daags gemiddelde op $2700. De meeste goudmijnen maken ook dan een ongelofelijke berg geld, zelfs tot een goudprijs van $2500. Dit is dan ook de reden waarom we een “GOLD MINERS DATA” pagina zijn begonnen die beste aandelen duidelijk naar voren laat komen. Leden kunnen deze pagina zien met de volgende link: Gold Mines data – Investor Assistance Pro

Hoe ziet de nieuwe GOLD MINERS DATA pagina eruit?

De bij ons bekende goud aandelen zijn allemaal netjes gerankt op een aantal data. De onderstaande snippet geeft u een indruk. We zullen iedere 3 maanden een update draaien.

Een totale score boven de 80 zien wij als koopwaardig. Er zijn echter nog meer criteria die mee kunnen spelen. Deze zijn we aan het ontwikkelen om tot een nog beter besluit te komen. Voorbeelden van de criteria in bovenstaande afbeelding zijn bijvoorbeeld, de koerswinst verhouding, schuld, risico in het district waar men opereert, de hoeveelheid mijnen een bedrijf heeft, en vanaf welke goudprijs men winst maakt. Dit gaat u als lid van IA-pro helpen om zelf de juiste keus te maken. Gaat het helpen bij een daling zoals vorige week? Nee, zeker niet, alle aandelen zakte vorige week, ook de goede. Het gaat u wel helpen om, als u in goud aandelen te belegt, de juiste keus te kunnen maken. De pagina is ook via onze homepagina te benaderen: Investor Assistance Pro – for the contrarian and income investor.

Conclusie

Wij denken dat het een goede tijd is, om goudmijn aandelen nu te kopen. We zetten ons wel schrap voor volatiliteit, maar met de juiste aandelen, moeten we profijt ervan kunnen krijgen. Dit schreven we vorige week. Tsja, een betere tijd is nu, en de volatiliteit kwam direct, maar zoals we in Nederland zeggen, dat is een koe in zijn kont kijken. Deze hadden we niet verwacht, we vermoeden dan ook dat dit is een tijdelijke dip is, en dat goud en zilver zullen gaan herstellen tot nieuwe all-time-highs. Onzekerheid geeft meestal een boost voor de goudprijs, deze keer zal het waarschijnlijk niet anders zijn. Voor de andere grondstoffen geld het, dat investeringen alleen maar uitgesteld zullen worden, en dus de toekomstige tekorten alleen maar op zullen lopen. Wij verwachten met deze trump dump, alleen maar meer ellende. Misschien uiteindelijk goed voor de USA, en alles wordt weer GREAT AGAIN, maar voor de rest van de wereld zal het misschien minder GREAT worden. Dit zal echter afwachten worden, aangezien niemand de uitwerking hiervan kan voorspellen. Abonnees kunnen onze deze aandelen zien onder het kopje “portfolio” op: https://investor-assistance-pro.com .

Bent u na het lezen overtuigd dat onze service wat voor u is, kunt u een abonnement nemen op onze betaalde service. Op onze betaalde website, hebben wij de volgende abonnementen, klik op de onderstaande afbeelding om naar de website te gaan om een abonnement af te sluiten.

Voor leden van deze gratis site (blijft zo) raden we aan eens een kijkje te nemen op de nieuwe site. Deze is met de bovenstaande button te bereiken. U kunt alleen niet verder dan de homepagina. Achter deze pagina bouwen we een site op met veel informatie voor beleggers. Om de aandelen te bekijken die wij kopen moet u echter een abonnement bij ons aanschaffen.

Huishoudelijke mededelingen:

 Een abonnement op onze nieuwsbrieven van beleggershulp, wekelijkse updates en updates tussendoor, zijn 100% gratis. Neem daarom een abonnement door hier op te klikken.

Verder willen we u op de kleine lettertjes wijzen. We kiezen wel eens voor de woorden, advies, adviseren, ect, ect. We willen u erop wijzen dat we geen financiële adviseurs zijn. We zijn dus absoluut geen financieel adviseurs of vermogen beheerders. We vertellen u louter wat wij doen met ons geld en hierop kunt u uw eigen investeringsbeslissingen nemen. Wij willen dit graag nog een keer benadrukken. Dus doe uw eigen research. We zullen in de toekomst onze woorden voorzichtiger gaan kiezen omdat we ons realiseren dat dit nogal eens verwarring kan opleveren, ook al is dit een gratis nieuwsbrief.

Portfolio update:

We raden leden aan om regelmatig te kijken op onze portfolio pagina: Portfolio – Investor Assistance Pro

  1. De inkomen portfolio.
    • Verslavingsgevoelige aandelen: Deze sector presteerde vorige week het beste. De meeste aandelen zakte niet veel weg en sommige lieten zelfs een heel klein plusje zien.
    • Metaal mijnbouw aandelen: Zie dit artikel, de beste mijnen hebben we voor u op een rijtje gezet.
    • Olie en aardgas aandelen. Met de Trump dump is het gelukt om de olieprijs te drukken. Maar wij verwachten ook hier een rebound, ook de producenten in de Verenigde Staten zullen hier niet heel gelukkig van worden
    • Steenkool: Nog steeds kommer en kwel. Deze week werd het niet beter, wij kijken echter wel uit, naar een koop van een aandeel, wat we reeds in de portfolio hebben.
  2. De speculatieve portfolio:
    • Edelmetalen. Zie onze nieuwe pagina. 
    • Basis metalen. Tin zakte met alles mee, en dus ook het aandeel. We wachten af of dit een blijvend effect heeft.
    • Olie en aardgas. De trump dump richtte hier ook schade aan. We zijn aan het beraden of we hier dieper durven in te stappen, al is het maar tijdelijk.
    • Crypto Corner: De update staat op de website, u kunt hier een kijkje nemen: Crypto Corner. Met de neergang van de tech-aandelen, zijn ook de crypto jongens een beetje nerveus geworden en zakken alle crypto’s behoorlijk weg. Wij hebben al onze crypto weer in de staking gezet en wachten op betere tijden. Als die nog komen althans. Aangezien we nog steeds niet ontdekt hebben wat de prijzen drijft, anders dan sentiment, zijn we niet van plan te verkopen en al helemaal niet om te kopen. 
  3. De trading portfolio. Geen nieuwe positie ingenomen.

Motto blijft: Houdt u nog langer vol en koop in 2025 als er een mooie dip is in de grondstoffen aandelen.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Neemt u de inhoud dan ook niet als advies om acties te ondernemen. Wij vertellen u alleen wat wij doen met ons geld. Uw investeringen blijft en kost uw geld en blijft dus uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.