Zilver op de eerste plaats?

Zilver op de eerste plaats?

volume 5 / jaar 3

Zilver is een edelmetaal. Het gedraagt zich echter steeds meer als een industrieel metaal. Dit is helemaal niet gek aangezien het metaal al lang niet meer in munten gebruikt wordt en het relatief goedkoop is om in te beleggen. Bovendien wordt het grootschalig in de industrie gebruikt. Toch zal dit de komende jaren allemaal veranderen en we gaan de rol van zilver met zijn allen weer meer waarderen. Het zal zijn edelmetaal glans hervatten. Zilver zal hierbij op de eerste plaats komen van meest begeerde metaal op aarde. Hoe dit tot stand komt zullen we u uitleggen.

Er zijn maar weinig zilvermijnen in de wereld. Tenminste weinig mijnen die het grootste gedeelte van hun productie zilver produceren. De meeste mijnen hebben zilver als een bijproduct. Men produceert bijvoorbeeld zinc maar 10% wat er uit de grond komt qua metalen is zilver. Dit betekend dat het aanbod van zilver afhankelijk is van de vraag naar andere metalen. Dus als andere metalen te maken krijgen met een dalende vraag dan daalt het aanbod van zilver. Die mijnen die het grootste gedeelte van hun productie zilver produceren hebben hierbij dus een voordeel als de prijs stijgt. Zij kunnen hun productie opschroeven onafhankelijk van wat de markt aan andere metalen doen. Wij hebben 2 kooptips voor u van dit soort mijnen. Hier komen we zo dadelijk op terug.

Waarom wij denken dat zilver op de eerste plaats komt is omdat het metaal nu zwaar ondergewaardeerd is. Corona heeft hier een schepje bovenop gedaan. Er wordt in de wereld ongeveer 8x zoveel zilver geproduceerd dan goud. De grote broer. Toch noteert zilver nu 112 keer zoveel als goud. U leest het goed, meer dan honderd keer zoveel. Dit is complete waanzin. Wij denken als de waardering langzaam terugkomt naar 80-90 dat investeerders steeds meer zilver gaan kopen. Men wil dit nu al maar er is geen aanbod. De premies om zilveren munten te kopen is skyhigh en men moet weken op de levering wachten. Als steeds meer mensen beseffen, dat zilver naast een industrieel metaal ook een monetair metaal is van oudsher, kan de goud/zilver ratio zakken naar 1: 50-60. Zilver is dan 2x zoveel waard als nu bij een gelijkblijvende goudprijs. Wij geloven echter dat de goudprijs ook niet stil gaat zitten met al die monetaire bazooka’s van de laatste maand. Wij denken dat goud minimaal een high in $ gaat neerzetten dit jaar. Dat betekend dat zilver naar $32 kan bij een ratio van 1:60. Let op in veel andere valuta’s staat goud al op een all-time high. Bovendien moeten de centrale banken van China en Rusland nog heel goud kopen om hun balans te versterken. Wij denken dat de goudprijs en daarmee de zilverprijs nog lange tijd rugwind zullen houden.

Ook het industriële aspect van zilver gaat, zodra de crises is bezworen, weer voor meer vraag naar zilver zorgen. Nu liggen de smelters stil ( ook van goud overigens) en zo’n 20% van de wereldwijde mijncapaciteit. Maar als dit gaat draaien en de vraag weer stijgt zal dit aspect ook voor een prijsopdrijvend effect zorgen. We hebben u al meerdere malen aangeraden fysiek zilver te kopen, we raden het nu niet aan aangezien de premies te hoog zijn. Indien premies voor u laag genoeg zijn, koop dan fysiek zilver. Wij hebben onze voorraad zilver al gekocht. Dit ligt veilig in een kluis in Zwitserland. Dus u hoeft niet bij ons thuis te komen zoeken naar het metaal, hier zult u het niet vinden. We willen een zilvermandje aanleggen van de beste pure zilver producenten ter wereld van dit moment. Het zijn bekende namen. Deze aandelen zijn onlangs erg veel gestegen en we hebben te lang gewacht om deze aan te kopen aangezien we dachten dat een tweede dip zal komen. Maar de centrale banken zijn niet bijster slim, nog dommer dan wij voor mogelijk hadden gehouden. We wachten daarom niet langer en leggen nu de eerste basis voor ons zilver mandje.

Koop First Majestic Silver (AG) met een weging van 0,4 en een prijs van <$8,50

Koop Pan American Silver ( PAAS) met een weging van 0,4 en een prijs van <$22,00

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

Beleggershulp portfolio update nieuwsbrief mei 2020

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.12137.852.1977%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.038.09061%0.4H3.32
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00125.861.3465%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3541.10.8272%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20194.647.740.0167%0.2H3.48
Gold & Silver Miners
Ascot ResourcesAOT^January 7, 20200.810.730-10%0.4B0.27
Bear Creek MiningBCM^January 20, 20202.391.790-25%0.2B0.79
Plato Gold CorpPGCFebruary 20, 20200.0450.030-33%0.2B0.01
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNMarch 16, 20202.503.350.0034%2.0B1.65
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.083.370.1815%2.0H2.03
Uranium
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.880-14%0.8B0.74
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.660.600-8%0.8B0.22
Uranium Royalty CorpURC^December 12, 20191.181.1901%0.4B0.4
Energy
Royal Dutch ShellRDSAMarch 16, 202011.6515.480.0033%2.0B8.74
Shell Midstream PartnersSHLXMarch 16, 20209.0013.500.0050%2.0B4.50
Short
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183624.100-33%1.0Hnvt
EV-metals
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.966.63011%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6826.732.3225%0.5B15.47
Base-metals
Atico Mining CorpATY^February 13, 20200.370.300-19%0.2B0.12
Nevada Copper MinesNCU^January 20, 20200.360.150-58%0.2B0.12
Ivanhoe MinesIVN^January 24, 20203.712.800-25%0.2B1.24
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.321.43071%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3275.133.78244%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.287925.870185%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.758.460125%0.10
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.496.380256%0.10
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.118.320136%0.10
ELY Gold RoyaltiesELYAugust 6, 20190.400.870220%0.10
Opties
Opties 2020220.70%1
Totaal1745%18.50gem94.44%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.
^% = aandelen split

Gerealiseerde Winsten/Verliezen update nieuwsbrief mei 2020

InvestmentTickerBuy
date
buy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
New Pacific MetalsNUAG03-04-192.495.50121%0.1
First Majestic SilverAG28-03-186.1112.400103%0.1
TeslaTSLA23-02-18352.00469.000-33%1.0
Conic MetalsNKL^%10-10-180.510.340-34%2.0
ELY Gold RoyaltiesELY06-08-20190.400.800103%0.10
Alliance Resource PartnersARLP09-11-201911.608.700.94-17%1
Colgate PalmoliveCL30-06-201864.8176.602.9723%0.5
Royal Dutch ShellRDSA02-01-201827.3220.493.92-11%1.5
Exxon MobileXOM13-09-201973.0054.751.78-23%0.5
Enable Midstream PartnersENBL20-12-201910.107.580.33-22%1.0
Sea World Entertainment IncSEAS13-07-201822.0026.060.00-18%1.0
Herz GlobalHTZ21-02-201919.1312.370.0035%0.50
EOG resourcesEOG13-09-201981.2560.940.87-24%0.50
Junior Gold Miners ETFGDXJ09-02-201830.7523.060.00-25%1.0
First Mining Gold CorpFF^08-01-20190.350.180.00-49%0.4
Anglo AmericanNGLOY11-02-201912.288.230.26-31%1.0
Osisko Gold RoyaltiesOR^28-03-201812.509.380.35-22%1.0
Gamco Global Gold & Natural ResourcesGGN02-01-20185.003.301.35-7%3.0
AGNC Capital ManagementAGNC03-02-202018.7012.340.16-33%1.0
Annaly Capital ManagementNLY03-02-20209.806.470.00-34%1.0
Uranium Energy CorpUEC02-01-20181.500.510.00-66%0.8
CamecoCCJ02-01-20189.956.470.12-24%2.0
Fission Uranium CorpFCU^02-01-20180.550.190.00-65%0.6
Energy Fuels IncUUUU02-04-20192.750.940.00-66%0.6
Sabine Royalty TrustSBR22-01-201940.8030.603.66-16%0.5
BP PLCBP13-09-201938.2528.691.25-22%0.5
Total SAFP13-09-201946.7535.061.98-21%0.5
Shell Midstream PartnersSHLX20-12-201919.8214.870.46-23%1.0
Totaal-73%48.08
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =-1.50%

Opties update nieuwsbrief mei 2020

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20204178240228,8SELL4
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 201921000-209.6LOSS
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 20204300-139.2LOSS
CORNcall18.0February 21, 20202920-193.6LOSS
SOYBcall17.0February 21, 202025555-119.6LOSS
FREScall1000.0March 20, 202042090-855.2LOSS
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 202016560-937.6LOSS
PAAScall22January 15, 20211198380177.20FIN
PAAScall22January 15, 20211198406203.20FIN1
PAAScall22January 15, 2021219822034.40FIN2
GOLDcall22January 15, 20214138230342.80FIN4
PVGput7January 15, 2021-2975574.40FIN2
ECHput31
May 15, 2020-118011560.20FIN1
KWEBput39January 15, 2021-126320553.20FIN1
FXIput37December 18, 2020-1
19013055.20FIN1
CCJput10January 21, 2022-2254254-9.60
EAput95March 20, 2020-2
13874118.4FIN2
EAput90January 15, 2021-2533395266.40FIN2
TWTRput25January 15, 2021-220416568.40FIN2
TEVAput8January 15, 2021-413110584.80FIN4
KLput40January 15, 2021-5673673-24
AGput10January 15, 2021-6220220-28.80
NEMput36January 15, 2021-219096186.60FIN2
SHAKput65January 15, 2021-2860771168.40FIN2
SEput35January 15, 2021-2450360170.40FIN2
STNGput25January 15, 2021-4
480480-14.40
FNVput100January 15, 2021-1580460115,2FIN1
FNVput100January 15, 2021-1
580580-9.60
RGLDput100January 15, 2021-2686-686-9.60
XOMput62.5June 19, 2020-3326326-14.40
CVXput100June 19, 2020-2393393-9.60
CVXput100June 19, 2020-121317533,2FIN1
PVGput7January 15, 2021-2140140-9.60
Totaal220.70%1028.60
Winrate/LOSS/WIN: 78%32115
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

beleggershulp benchmarking

Deze maand was een beste maand voor onze portfolio. We zijn weer voor een groot deel hersteld. Toch zijn we er nog lang niet. Motto blijft: Koop voorzichtig bij, houdt voldoende cash voor verder beursmalaise!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.