WIJZIG KOERS !

WIJZIG KOERS !

volume 10 / jaar 2

Gisteren hebben een bericht naar onze abonnees uit laten gaan om een aantal aandelen van de hand te doen. Dit bericht betrof de verkoop van de volgende aandelen:

RIO TintoRIO02-01-18        52,98        53,18 9,4218%1,0
BHP BillitonBBL02-01-18        40,24        41,81 7,0621%1,0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-18        39,21        38,58 6,0014%1,0
Two Harbers Investerment CorpTWO20-04-18        15,66        13,26 2,28-1%1,0
China Water affairsCWAFF17-09-181,080,770,03-26%0,5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-183635,580,00-1%0,5

Hiermee wijzigen we dus de koers van de totale portfolio. We hebben de basismetalen verkocht. Misschien is dit een fout aangezien dhr Trump weer vriendjes maakt met zijn Chinese collega, maar de trend is naar beneden en we willen de winst op deze sector in ieder geval niet teniet doen. We kopen echter zeer beslist aandelen terug van de giganten BBL en RIO. We hopen tegen lagere koersen.

De aandelen MIC en TWO doen de laatste maanden eigenlijk niets meer anders dan naar beneden trenden, we denken dat dit voorlopig zo zal blijven. Dit is de reden dat we deze aandelen verkopen. Een andere reden is om meer geld in de portfolio te alloceren voor een dip in de markt, we kopen dan opnieuw in, of deze aandelen daar een deel van zullen zijn valt nog te bezien.

Ook de Chinese markt zien we geen brood meer in. We denken dat we nog minimaal een half jaar malaise hebben in deze markt en dat de handelsoorlog toch drukt op de resultaten en dit voor de komende half jaars cijfers. Indien we weer brood zien in deze markt stappen we weer in.

Er staat nog 1 aandeel op het lijstje dat we willen verkopen en dit is CL. We hadden op korte termijn een redelijke stijging verwacht, maar deze is uitgebleven, dus we wachten deze week nog even af. Verkoop dit aandeel dus in de komende week. Niet dat we denken dat dit een slecht aandeel is, maar omdat we zoals eerder gezegd een dip in de markt verwachten. Dit is het laatste aandeel dat we willen verkopen. Als we dit gedaan hebben hebben we een totale weging van 5,5 om aandelen op de dip weer aan te kopen. Wat houden we dan nog over zal u misschien denken. Genoeg, maar we concentreren ons de komende maanden op 5 sectoren, te weten: Edelmetalen (+ dividend portfolio aandelen die edelmetalen en energieaandelen hebben) , Olie en Gas, Uranium, Shorten en EV-metalen.

Edelmetalen

In deze sector verwachten we vanaf december weer vuurwerk. Toch adviseren we niets bij te kopen. Althans dit geld voor aandelen. We hebben namelijk genoeg aandelen en geld gealloceerd in deze portfolio wat het risico hoog maakt. Dat wil zeggen, de winst kan snel stijgen als we het goed hebben, maar ook snel dalen als we het niet bij het juiste einde hebben. Koop daarom langlopende call opties. Beleggershulp kijkt alweer begeerlijk uit naar enkele kansen die zich presenteren. Wees echter geduldig en koop zo nu en dan iets bij, we denken dat we nog wel enkele dips bij de edelmetalen kunnen verwachten. Het kan goed zijn dat we pas in januari 2020 weer verder stijgen. De tijd zal het leren. Probeer de langlopende opties op minimaal 2021 afloopdatum te kopen. Dit geeft de markt tijd om u van winsten te voorzien. Komen ze niet, geen man over boord, dan verliezen we hooguit een paar honderd euro op de opties die we gekocht hebben.

Olie en Gas

Bij beleggershulp denken we dat deze sector op de absolute bodem zit. Dit betekend niet dat deze aandelen niet nog eens 25% kunnen zakken indien we een recessie in gaan. Dit zijn echter allemaal grote bedrijven die de storm wel zullen overleven. Ondertussen ontvangen we het dividend. Mochten ze 25% dippen dan kopen we bij. Deze aandelen zullen zeker niet snel stijgen, of het moet in het midden-oosten erg gaan spoken. Het zullen naar onze verwachting dus langzame stijgers blijven. Wilt u dit niet, verkoop dan uw aandelen nu. We staan op een klein verlies in dit portfolio, we verwachten echter door het dividend het komende jaar op minimaal 0% en maximaal 25% winst uit te komen.

Uranium

Deze sector lijkt duidelijk uit te bodemen en zich op te maken voor winsten. Dit zal echter niet in een rechte lijn omhoog gaan, u hebt hiervoor veel geduld nodig. Pas echter een duidelijk strategie toe zonder veel emotie toe te laten. Verkoop de helft van uw aandelen indien het aandeel een winst noteert van iets boven de 0%. Vervolgens koopt u weer bij als het aandeel een grote dip maakt. Zodoende drukt u de aankoopprijs van de aandelen die u in bezit heeft. 1 aandeel is hierop een uitzondering en dit is CCJ. Houd hierbij de weging van 2,0 gewoon aan. Verkoop niets van dit aandeel. Verkoop hierbij de helft indien u 100% winst heeft. Tevens is het advies nu om FCU met een weging van 0,2 bij te kopen indien het aandeel CAD 0,35 of lager staat.

Shorten

Verkoop de gehele portfolio bij indien aandelen hard gestegen zijn. Nu kan TESLA bij verkocht worden voor >$250 met een weging van 0,5. Voor de rest van de aandelen zullen wij onze abonnees apart informeren. SDS moet u kopen in plaats van verkopen aangezien dit een fonds is dat stijgt indien de markt daalt. We kijken uit naar nieuwe kandidaten, indien we deze gevonden hebben zullen onze abonnees dit zo spoedig mogelijk te weten krijgen.

EV-metalen

De vraag naar deze metalen zullen grillig blijven. We denken echter dat de trend naar boven gericht zal blijven en dat we winsten zullen behalen de komende jaren op deze aandelen. Houd daarom deze aandelen in uw portfolio, vooral van NILSY verwachten we veel.

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens gratis op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

FGS STOCK rapportage

We hebben een fout ontdekt in onze rapportage van free growth stocks. Immers als wij op een aandeel een 100% winstmarge spelen we immers met gratis geld. Dit houdt in dat we de helft van de aandelen verkopen tegen 100% winst, en de helft houden met 100% winst. De winst kan echter nooit meer zakken dan 0%. Onlangs kwamen we bij 1 van de FGS aandelen een situatie tegen met -15%. Dit kan dus niet. Indien we 15% verloren hebben t.a.v. de toenmalige aankoopprijs, dan hebben we nog 85% winst. Dit alles houdt in dat onze totale winst naar ruim 24% gaat. Laat u echter niet misleiden, we zijn wel degelijk 1% gezakt ten opzichte van de vorige maand.

Beleggershulp portfolio oktober

H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.
InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.1292.581.6919%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.035.78015%0.4H3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.512.120.30-1%1H9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00123.800.8062%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3526.230.098%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20191.161.39020%0.2B0.87
ELY Gold Royalties ELY^August 06, 20190.400.360-9%0.2B0.3
Gold & Silver Miners
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7537.00020%1H23.06
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.119.22051%0.2H3.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.220-37%0.4B0.18
Anglo AmericanNGLOYFebruary 11, 201912.2812.550.264%1.0H8.23
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.494.30073%0.2H1.25
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.331.058%3H3.30
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8170.512.1112%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.083.130.126%2H2.03
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.501.090-27%0.8B0.51
CamecoCCJJanuary 2, 20189.959.380.06-5%2.0B7.46
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.760-19%0.8B0.74
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.700.360-49%0.4B0.24
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.700.630-10%0.6B0.24
Energy Fuels IncUUUUApril 2, 20192.751.990-28%0.6B0.94
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.9826.292.987%1.5H20.99
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.8039.912.700%1.0H30.60
Exxon MobileXOMSeptember 13, 201973.0069.430.00-5%0.5B54.75
EOG resourcesEOGSeptember 13, 201981.2569.250.00-15%0.5B60.94
BP plcBPSeptember 13, 201938.2537.460.00-2%0.5B28.69
Total SAFPSeptember 13, 201946.7546.420.661%0.5B46.06
Short
TeslaTSLAFebruary 23, 2018353247.89030%0.5Hnvt
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182226.360-20%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183629.560-18%1Hnvt
Hertz Global HoldingsHTZFebruary 21, 201919.1313.56030%0.5Hnvt
EV-metals
Cobalt 27 Capital CorpKBLT^October 10, 20185.124.480-13%0.2B3.41
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.966.82014%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6825.071.3714%0.5B15.12
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.325.67085%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3278.772.78252%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.287464.580174%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.7511.800175%0.10
Opties
Opties 2019211.7%1
Totaal1034%28.2gem36.71%

Gerealiseerde Winsten/Verliezen oktober

Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =9.90%
InvestmentTickerSell datebuy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
Totaal227%22.88

Opties oktober

Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell
TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20201368368-4.8
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 20192100100-9.6
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 202043030-19.2
CORNcall18.0February 21, 202029292-9.6
SOYBcall17.0February 21, 202025555-9.6
FREScall1000.0March 20, 20204209209-19.2
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 202089090-38.4
PAAScall22January 15, 20214215215-19.2
GOLDcall22January 15, 20212166166-9.6
Totaal211.70%938.60
Winrate/LOSS/WIN: 94%579

Benchmarking

De prestatie van onze portfolio was deze maand eigenlijk iets slechter dan die van de vorige maand. Door een correctie op het FGS portfolio komen we hoger uit en hebben we een meer realistisch beeld gekregen. Door de verkoopdruk op de edelmetalen in september en in oktober is onze totale portfolio eigenlijk gezakt. We wijzigen koers aangezien we verwachten dat de aandelenmarkt een flinke dip krijgt te verwerken.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.