Welke kant gaat het op?

Welke kant gaat het op?

volume 4 / jaar 3

Tja, dit is de hamvraag. Wij denken dat het nog wel een tijdje blijft door schommelen rondom de bodem. Maandag zal de olieprijs weer zakken zegt men en ons vermoeden is dat dit weer paniek veroorzaakt en de beurs meeneemt. Dan zullen we door een tweet van dhr. Trump weer omhoog schieten. Op de middellange termijn is onze verwachting dat we stijgen, zelfs is het mogelijk om nieuwe highs op het bord te zetten. Dit omdat er ongelooflijk veel liquiditeit in het systeem wordt gepompt. De USA 2000 miljard, Europa 3000 miljard en Azië zouden we het op dit moment niet weten maar ze zullen zeker niet onder willen doen. Dit is nodig zegt men om de economie te ondersteunen. We kunnen dit zien. Neem nu ons eigen landje. Je zal maar b.v. een Horeca ondernemer zijn. Het zal ons niet verbazen als zelfmoord in deze groep hoog zal komen te staan in 2020. Mensen zullen uitzichtloos zijn en worden. Alles wat ze opgebouwd hebben is verloren, tenminste zo voelt dit. Steun voor deze mensen is zeker op zijn plaats. Maar wij denken dat het meeste geld weer bij instituties komen die het geld weten te verbranden. Wij vragen ons niet af wie dit allemaal gaat betalen. Het antwoordt weten we al, U en IK. Niemand anders. De belasting op U en ik gaat omhoog, het pensioen van U en ik zal minder worden en U en ik gaan nog langer doorwerken. Maar ik moet al tot 67 jaar werken, hoor ik u denken. PECH is dan het antwoordt. Wij zijn over de lange termijn zeer pessimistisch zoals u ziet. Of het langer werken wordt of niet dat weten we niet, maar het is niet zo belangrijk wat het wordt, het is belangrijk dat u weet dat het bij u terugkomt als een grote financiële boomerang.

Hoe is hier tegen te wapenen? Bitter weinig helaas. Er zijn een paar dingen die u kunt doen. Ten eerste goud en silver kopen. Leg dit fysiek ergens weg of leg het in bij een bedrijf dat u een kluis aanbiedt en de goudstaven aan u toewijst. U bent slim u zal er vast wel een manier voor vinden op google. Wat het moeilijk maakt is dat veel bedrijven dat u gouden en zilveren munten verkoopt nu zonder zitten. Ja u leest het goed, naast de WC papier wordt blijkbaar ook gouden en zilveren munten gehamsterd. U kunt dus al te laat zijn. Wat u verder kunt doen is goud en zilvermijnaandelen kopen. Vooral bedrijven die in royalties handelen. Wij zijn goed gepositioneerd, koop dus even niets bij. U kunt besluiten om met een weging van 0,5 en 0,6 respectievelijk WPM en SAND bij te kopen. Als beleggershulp hiertoe besluit zullen we u apart op de hoogte stellen. Voorlopig blijven we zitten en kopen alleen op stinkbids bij. Ook hier zullen we u van op de hoogte stellen.

Persoonlijk bespelen we de markt in deze tijd iets anders dan normaal. We kopen dividend bedrijven op een kleine dip en verkopen deze dan met een kleine winst weer en dat zo snel mogelijk. We willen niet te lang met de aandelen blijven zitten. Alleen de winst keren we uit in aandelen en die houden we vervolgens. B.v. als het aandeel SHLX te koop is voor $9 dan kopen we SHLX met een weging van 1. Stel we kopen 100 aandelen. We stellen gelijk een verkoop order in voor $9,60 met 95 aandelen. We houden dus 5 aandelen aangezien we deze gratis verdient hebben. Zo proberen we door veel te kopen en te verkopen 100 aandelen SHLX te krijgen en dan gaan we verder met het volgende dividend aandeel. U kunt ook een ander aandeel kopen dat zeer gunstig geprijsd is en de winst hiervan dan bijvoorbeeld bij de volgende aankoop van SHLX uitkeren in SHLX aandelen. Het beste werkt deze strategie met aandelen <10 dollar of euro. 1 ding willen we u wel meegeven, koop nooit teveel aandelen gelijk, houd de cash die u heeft als reserve achter de hand. We vertrouwen deze markt nog voor geen cent. De reden dat we deze strategie niet via beleggershulp hanteren is omdat het veel te handelen is en dit maakt het voor alleen maar verwarrend. Kies u eigen aandelen uit waar u dit op toe zou willen passen.

Als u geld aan het werk wilt zetten is ons advies om GNT (GAMCO Natural Resources) met een weging van 1 te kopen. Houd er rekening mee dat het fonds verder kan zakken vooral als men besluit het dividend te verminderen. Koop GNT met een weging van 1 en <$3,50. Let op hier zijn we nu nog niet, GNT staat nu op $3.80. Op $3.50 levert het fonds nu 17% dividend op.

De vorige nieuwsbrief hebben we een kooplijst gegeven. Hier hebben we tot nu toe nog niet op gehandeld. Eerlijk gezegd voelen we ons nog niet echt veilig in deze markt en wij willen u niet teveel aanzetten tot kopen aangezien de onzekerheid nog te groot te naar ons oordeel. Wij leren ook iedere dag bij en dit is heel anders dan andere crisis, we weten dus niet goed waar we goed aan doen. We komen dus een beetje terug van een grote kooplijst, doe het met kleine beetjes en probeer aandelen te verdienen en niet teveel van uw spaargeld vast te zetten. Wij hebben tot nu de corona crises tot nu alleen maar onderschat. Tenminste hoe men hier op reageert, of dit goed of slecht is laten we in het midden. Wij denken nu dat het herstel nog wel enkele maanden op zich laat wachten.

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

Beleggershulp portfolio nieuwsbrief april 2020

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.12107.952.1939%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.035.3206%0.4H3.32
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.0093.501.3423%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3527.820.8218%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20194.646.070.0131%0.2H3.48
Gold & Silver Miners
Ascot ResourcesAOT^January 7, 20200.810.570-30%0.4B0.27
Bear Creek MiningBCM^January 20, 20202.391.360-43%0.2B0.79
Plato Gold CorpPGCFebruary 20, 20200.0450.0250-44%0.2B0.01
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNMarch 16, 20202.502.930.0017%2.0B1.65
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.082.230.18-22%2.0H2.03
Uranium
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.320-39%0.8B0.74
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.660.380-42%0.8B0.22
Uranium Royalty CorpURC^December 12, 20191.180.920-22%0.4B0.4
Energy
Royal Dutch ShellRDSAMarch 16, 202011.6516.900.0045%2.0B8.74
Shell Midstream PartnersSHLXMarch 16, 20209.0009.200.002%2.0B4.50
Short
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183632.500-10%1.0Hnvt
EV-metals
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.965.150-14%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6824.802.3217%0.5B15.47
Base-metals
Atico Mining CorpATY^February 13, 20200.370.200-47%0.2B0.12
Nevada Copper MinesNCU^January 20, 20200.360.160-56%0.2B0.12
Ivanhoe MinesIVN^January 24, 20203.712.320-37%0.2B1.24
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.318.73062%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3266.593.78218%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.286217.930145%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.758.850131%0.10
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.495.000201%0.10
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.116.05099%0.10
ELY Gold RoyaltiesELYAugust 6, 20190.400.670170%0.10
Opties
Opties 2020220.70%1
Totaal1037%18.50gem56.16%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.
^% = aandelen split

Gerealiseerde Winsten/Verliezen nieuwsbrief april 2020

InvestmentTickerBuy
date
buy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
New Pacific MetalsNUAG03-04-192.495.50121%0.1
First Majestic SilverAG28-03-186.1112.400103%0.1
TeslaTSLA23-02-18352.00469.000-33%1.0
Conic MetalsNKL^%10-10-180.510.340-34%2.0
ELY Gold RoyaltiesELY06-08-20190.400.800103%0.10
Alliance Resource PartnersARLP09-11-201911.608.700.94-17%1
Colgate PalmoliveCL30-06-201864.8176.602.9723%0.5
Royal Dutch ShellRDSA02-01-201827.3220.493.92-11%1.5
Exxon MobileXOM13-09-201973.0054.751.78-23%0.5
Enable Midstream PartnersENBL20-12-201910.107.580.33-22%1.0
Sea World Entertainment IncSEAS13-07-201822.0026.060.00-18%1.0
Herz GlobalHTZ21-02-201919.1312.370.0035%0.50
EOG resourcesEOG13-09-201981.2560.940.87-24%0.50
Junior Gold Miners ETFGDXJ09-02-201830.7523.060.00-25%1.0
First Mining Gold CorpFF^08-01-20190.350.180.00-49%0.4
Anglo AmericanNGLOY11-02-201912.288.230.26-31%1.0
Osisko Gold RoyaltiesOR^28-03-201812.509.380.35-22%1.0
Gamco Global Gold & Natural ResourcesGGN02-01-20185.003.301.35-7%3.0
AGNC Capital ManagementAGNC03-02-202018.7012.340.16-33%1.0
Annaly Capital ManagementNLY03-02-20209.806.470.00-34%1.0
Uranium Energy CorpUEC02-01-20181.500.510.00-66%0.8
CamecoCCJ02-01-20189.956.470.12-24%2.0
Fission Uranium CorpFCU^02-01-20180.550.190.00-65%0.6
Energy Fuels IncUUUU02-04-20192.750.940.00-66%0.6
Sabine Royalty TrustSBR22-01-201940.8030.603.66-16%0.5
BP PLCBP13-09-201938.2528.691.25-22%0.5
Total SAFP13-09-201946.7535.061.98-21%0.5
Shell Midstream PartnersSHLX20-12-201919.8214.870.46-23%1.0
Totaal-73%48.08
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =-1.50%

Opties nieuwsbrief april 2020

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20204178240228,8SELL4
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 201921000-209.6LOSS
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 20204300-139.2LOSS
CORNcall18.0February 21, 20202920-193.6LOSS
SOYBcall17.0February 21, 202025555-119.6LOSS
FREScall1000.0March 20, 20204209209-19.2
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 202016560-937.6LOSS
PAAScall22January 15, 20211198380177.20FIN
PAAScall22January 15, 20211198406203.20FIN1
PAAScall22January 15, 2021219822034.40FIN2
GOLDcall22January 15, 20214138230342.80FIN4
PVGput7January 15, 2021-2975574.40FIN2
ECHput31
May 15, 2020-118011560.20FIN1
KWEBput39January 15, 2021-126320553.20FIN1
FXIput37December 18, 2020-1
19013055.20FIN1
CCJput10January 21, 2022-2254254-9.60
EAput95March 20, 2020-2
13874118.4FIN2
EAput90January 15, 2021-2533395266.40FIN2
TWTRput25January 15, 2021-220416568.40FIN2
TEVAput8January 15, 2021-413110584.80FIN4
KLput40January 15, 2021-5673673-24
AGput10January 15, 2021-6220220-28.80
NEMput36January 15, 2021-219096186.60FIN2
SHAKput65January 15, 2021-2860771168.40FIN2
SEput35January 15, 2021-2450360170.40FIN2
STNGput25January 15, 2021-4
480480-14.40
FNVput100January 15, 2021-1580460115,2FIN1
FNVput100January 15, 2021-1
580580-9.60
RGLDput100January 15, 2021-2686-686-9.60
XOMput62.5June 19, 2020-3326326-14.40
CVXput100June 19, 2020-2393393-9.60
CVXput100June 19, 2020-121317533,2FIN1
PVGput7January 15, 2021-2140140-9.60
Totaal220.70%1028.60
Winrate/LOSS/WIN: 78%32115
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

Benchmarking Beleggershulp april 2020

Deze maand was het hangen en wurgen. We staan er redelijk voor en gelukkig veel beter dan onze benchmarks. Goud en zilver doen het redelijk goed, olie is zeer volatiel, en in de rest van de sectoren is het hopelijk volhouden. Motto wordt: Koop voorzichtig bij, houdt voldoende cash voor verder beursmalaise!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.