Nieuwsbrief volume 2/ jaar 2

Nieuwsbrief volume 2/ jaar 2

Beleggershulp optiestrategie 2019

Inleiding

In de nieuwsbrief van februari gaan we dieper in op onze optiestrategie. Dat beleggershulp hiermee succesvol is laat zich duidelijk aan de resultaten zien. 117% winst in nog geen jaar tijd, we zijn namelijk later in het jaar begonnen. We hebben 35 opties verkocht of gekocht, waarvan 34 met winst. Op maar 1 optie hebben we verlies geleden, wat een totaal winstpercentage van 97% vertegenwoordigd. Gemiddeld per optie die we verhandelen betekent dit een winstpercentage van 3,3%. U kunt nu denken, oh dat is ook weinig. Daar bestaat een mooi Nederlands spreekwoord voor, namelijk: “Wie het kleine niet eert, is het grote niet weert”. Geen verlies lijden betekent ook winst. Daarom sluiten we onze posities, indien we hierop op papier veel verlies stonden, direct nadat ze weer positief staan. Dit komt u misschien vreemd over, maar geloof ons, dit werkt. U kunt denken, och wat een gepruts over die paar euro, echter die paar euro per keer leverde ons 1000 euro winst op van de 1000 euro. Als u het gepruts vindt dan kunt al altijd kiezen om dubbel zoveel opties te verhandelen of zelfs 10x zoveel, dan maakt u 10.000 euro. Ik hoop dat u dit geen gepruts vindt. Beleggershulp is namelijk zo opgebouwd; een weging van 1 betekend 1000 euro geïnvesteerd voor de kleinere beleggers maar kan 10.000 euro geïnvesteerd betekenen voor de grotere beleggers, u bepaald wat de hoogte van de weging is, zodoende is onze methode voor iedereen te gebruiken. Ook in 2019 hebben we start gemaakt om ook dit jaar weer minimaal 100% met opties te behalen. In 2018 hebben we voornamelijk onze winsten behaald met putopties te verkopen van goede gerenommeerde bedrijven. In 2019 kiezen we in veel gevallen voor een andere aanpak.

Openstaande opties

Op dit moment hebben we alleen openstaande lange termijn callopties op goud en zilvermijnen. Als u de onderstaande tabel bekijkt ziet u dat dit al aardige winsten beginnen op te leveren en dat we ze op het juiste ogenblik hebben gekocht. Bij beleggershulp denken we dat de opties verder zullen stijgen. Neem echter bij 100% winst door er 1 van de 2 te verkopen. Daarna is hebben we een FGO (Free Grow Option) en zullen we dit onder de FGS (Free Grow Stocks) sectie scharen.

De winsten van de langlopende callopties die nu open staan zijn respectievelijk 56%, 23%, 56%, -15%, 21% en 20%. De enige verliesgevende positie is PAAS, hier staan ook nog 4 opties open. Let op verkoop er 2 indien we gemiddeld op deze 4 opties >0% staan en transactiekosten eraf hebben gehaald. Zodoende verlagen we onze gemiddelde aankoopprijs. Gemiddeld gezien hebben we 15% winst behaald op papier op onze portfolio dit jaar met de opties uit deze tabel. De totale winst staat op 125%, de opties die we dit jaar gekocht of verkocht hebben leverde tot nu toe dus 125-117= 8% op. Totaal scoren we dus op papier een winst van 8+15= 23% winst, en dit in 1 maand tijd. Laten we echter niet te vroeg juichen, het is nu nog papieren winst. In 2019 mikken we ook weer met opties op een totale winst van 100%.

TickerSoortStrikeDatesell/buybuy pricesell pricewinst/verlies%winst
SANDcall4,517-01-2027712076,4056%
AGcall7,017-01-202779526,4023%
IAGcall4,017-01-202457040,4056%
PAAScall20,017-01-2048875-74,00-15%
PVGcall8,017-01-20212014540,4021%
SAcall14,016-08-18213816540,4020%
totaal
154,0015%

Ik weet dat het soms moeilijk is om direct onze aanbevelingen op te kunnen volgen aangezien u niet de gehele dag achter uw computer zit. Maar daar gaat het niet om. Het gaat om de strategie, wanneer verkoopt u puts en met welke termijn, wanneer koopt uw calls van welke aandelen en met welke termijn? Daar hoopt beleggershulp u mee te kunnen helpen. Voor nu hebben we 1 strategie die we gaan toepassen, op 3 verschillende sectoren, 1 is lange termijn opties op goud- en zilvermijnen (passen we op dit moment reeds toe), 1 toepassing is lange termijn opties op kopermijnen, en 1 toepassing is lange termijn opties op de gehele commodity markt. We zullen deze toepassingen in de volgende hoofdstukken behandelen.

Lange termijn callopties op goud- en zilvermijnen

Alle nu openstaande opties zijn van deze toepassing. We zijn nu voorzichtiger geworden met de callopties van goud- en zilvermijnen te kopen aangezien we al een flinke stijging van de goudprijs achter ons hebben liggen. Als we nieuwe aanbevelingen hebben dan zullen we apart hiervan berichten via onze option update-service. Deze service is echter alleen voor nieuwsbrief abonnees beschikbaar. Bent u dat nog niet, dan kunt u via deze link direct een gratis abonnement afsluiten: https://beleggershulp.nl/newsletter/

Lange termijn callopties op kopermijnen

De koperprijs is het laatste half jaar hard onderuitgegaan maar lijkt zich nu te gaan herstellen. Koper is een grondstof die heel erg nodig is om de energie transitie mogelijk te maken. Zonder koper lukt dit niet. We denken dat het nog even duurt eer koper volledig hersteld en volop in de belangstelling komt maar een korte stijging van het metaal is een mogelijkheid die niet uitgesloten moet worden. Daarom willen we voorzichtig gaan stappen alhoewel we denken dat koper pas een thema wordt na 2020. Beleggershulp heeft 1 bedrijf op het oog waarvan we callopties van zou willen kopen. Een optie die we op het oog hebben is er een van een gerenommeerd koperproducent. We kunnen echter niet voor een termijn gaan van 12 maanden. We zullen dus voorzichtiger moeten opereren en 1 calloptie kopen, de aanbeveling is dan ook:

Koop 1 calloptie van SCCO zo goedkoop mogelijk met een zo lang mogelijke termijn en met een strike prijs van maximaal 10% hoger dan de huidige prijs. Het liefst moet de strike prijs zo laag mogelijk gehouden worden.

Doordat we niet de termijn kunnen hanteren die we eigenlijk willen hebben, namelijk >12 maanden, verkopen we de call weer indien we >25% winst hebben gemaakt.

Lange termijn callopties op de gehele grondstoffen markt

Ik heb u al eerder geschreven, de gehele commodity markt ligt echt op de bodem. Bijna alle grondstoffen zijn goedkoop. We kunnen hiervan gebruik maken door op een fonds te gaan handelen die alle grondstoffen (of nagenoeg) in haar portfolio heeft. We hebben hier het perfecte aandeel op het oog. De maximale looptijd is hier echter ook veel <12 maanden. Ook hier geldt dus dat we maar 1 call gaan kopen met een maximum van zo’n 10% boven de huidige prijs. Verkoop de call zodra de winst >25% is op deze aankoop.

Koop 1 calloptie van DBC (Invesco DB Commodity Tracking) zo goedkoop mogelijk met een zo lang mogelijke termijn en met een strike prijs van maximaal 10% hoger dan de huidige prijs. Het liefst moet de strike prijs zo laag mogelijk gehouden worden.

Deze optie kan op regelmatige basis gekocht worden mits de grondstoffenmarkt niet in een bearmarket raakt. De kans hierop is naar ons idee echter nihil.

Aanbeveling in deze nieuwsbrief

  • Koop 1 calloptie van SCCO zo goedkoop mogelijk met een zo lang mogelijke termijn en met een strike prijs van maximaal 10% hoger dan de huidige prijs. Het liefst moet de strike prijs zo laag mogelijk gehouden worden.
  • Koop 1 calloptie van DBC (Invesco DB Commodity Tracking) zo goedkoop mogelijk met een zo lang mogelijke termijn en met een strike prijs van maximaal 10% hoger dan de huidige prijs. Het liefst moet de strike prijs zo laag mogelijk gehouden worden.

Houdt de aparte aanbevelingen via onze option update-service in de gaten de komende weken om deze aanbevelingen in praktijk te kunnen brengen.

Aanbevelingen Deze maand:

  • Verkoop aandelen HTZ short tegen een prijs van >$17,50 met een weging van 0,5. De aandelen Hertz zijn nog niet boven dit bedrag geweest, wees geduldig en pik deze aanbeveling op zodra de prijs erboven komt.
  • Koop SBR voor <$42,50 met een weging van 0,5 en zet een stoploss van 25% in op de koopprijs
  • Koop BPT voor <$25,00 met een weging van 0,5 en zet een stoploss van 25% in op de koopprijs
  • Koop FF voor <CAD 0,42 met een weging van 0,4.

Portfolio updates

De maand januari heeft ons geen windeieren gelegd. We staan nu ruim 8% in de plus. In het kopje benchmarking kunt u mooi zien dat we een stuk beter scoren dan de S&P500 en de AEX. De meeste sectoren zijn dan ook hoger geëindigd, alleen de uranium aandelen deden het iets slechter, ook bitcoin bewoog iets verder naar beneden. Overall zijn we tevreden en komt onze voorspelling voor wat betreft goud uit. We mogen echter nog niet te vroeg juichen. We hebben afscheid moeten nemen van ARV. Dit Australische goudmijn aandeel koos ervoor om te dalen in plaats van te stijgen ondanks de bullmarket in goud. Dit is voor ons een teken om het aandeel van de hand te doen, we noteren een verlies van 50%. De Cannabis sector deed het fantastisch, we hebben van de week onze 2de FGS hierop gehaald met IIPR. Dit aandeel is dan ook naar deze portfolio verhuist. Voor de rest blijft de boodschap: Houd koers

Portfolio overzicht

Beleggershulp portfolio 2019
prices: 01-02-2019
    
InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Base metals & Copper
BHP BillitonBBLJanuary 2, 201840.2445.014.4023%1H30.18
RIO TintoRIOJanuary 2, 201852.9855.973.0711%1H39.74
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.1276.870.95-2%1B59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.035.2504%0.4B3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.512.8503%1B9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 20187786.87013%1B57.75
Gold & Silver Miners
Pretium Resources IncPVGFebruary 9, 20186.757.79015%0.2H3.38
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7532.8407%1B23.06
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.1160-2%0.2B3.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.340-3%0.4B0.18
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.340.650%3H3.30
Macquire Infrastructure CompagnyMICApril 20, 201839.2143.23.0018%1H29.41
Two Harbers Investerment CorpTWOApril 20, 201815.6614.641.412%1H11.75
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8165.050.842%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.082.570.03-16%2B2.03
China
China Water affairsCWAFFSeptember 17, 20181.081.070.032%0.5B0.71
Geely Automobile HoldingsGELYYOctober 29, 20183633.690-6%0.5B23.76
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.661.30-22%0.6B0.93
CamecoCCJJanuary 2, 20189.4912.110.0628%1H7.12
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.381.770-26%0.4H1.36
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.70.530-24%0.4H0.39
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.730.7401%0.4B0.40
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.9827.21.573%1H20.99
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPTJanuary 22, 201923.7524.1902%0.5B17.81
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.842.504%0.5B30.60
Short
TeslaTSLAFebruary 23, 2018353312.21012%1Hnvt
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182226.960-23%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20013636.6802%1Hnvt
Cannabis
Aurora Cannabis IncACBOctober 15, 20187.017.406%0.5H3.51
Cannabis WheathonCBWTFApril 25, 20180.870.7150-18%0.5B0.44
Pure GlobalPUREAugust 19, 20180.220.28027%0.4H0.11
Digital currency
BitcoinSeptember 7, 20184285.282981.510-30%1B2142.64
EV-metals
Cobalt 27 Capital CorpKBLT^October 10, 20185.124.310-16%0.2B3.41
eCobalt SolutionsECS^October 11, 20180.70.480-31%0.2B0.47
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.965.9400%0.2B3.97
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.367.420123%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3263.31096%0.25
Opties
Opties 2019126%1
Totaal311%27.88gem11,14%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.

Opties overzicht

2019 optie winsten/verliezen
TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN1
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN1
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN1
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN1
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202027777-9.6
AGcall7January 17, 202027777-9.6
IAGcall4January 17, 20202455510.4FIN1
IAGcall4January 17, 202024545-9.6
PAAScall20January 17, 2020488.788.7-19.2
PVGcall8January 17, 20202120120-9.6
SAcall14August 16, 20192138138-9.6
Totaal125,70%78,6
Winrate: 98%140
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie

Gerealiseerde Winsten en Verliezen vanaf 01-01-2018

Gerealiseerde winsten/verliezen 2019
InvestmentTickerSell datebuy priceSell priceDiv.ReturnWeging
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
Totaal38%13,26
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =2,9%

Benchmarking

Onze portfolio presteert veel beter dan de S&P 500 en de AEX. Er is dus een duidelijke verbetering gaande, wij verwachten dat dit vooral Q1 2019 verder uitgebouwd gaat worden.

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.

.