Lekker warm met aardgas

Lekker warm met aardgas

volume 1 / jaar 3

Aardgas is een schone fossiele brandstof die voor een groot deel wordt gebruikt om huizen te verwarmen, of voor bedrijfsdoeleinden de ruimtes aldaar te verwarmen. In Nederland zit aardgas in het verdomhoekje. Onterecht vinden wij, het is een schone brandstof en alternatieve bronnen van verwarming laat nog even op zich wachten. Onze nationale reserves van aardgas in Groningen raken snel op en door de terechte klachten van de Groningers wordt de kraan over een decennium helemaal dicht gedraaid. Tenminste dat zegt de politiek. Maar ja wie vertrouwt de politiek. Wij in ieder geval niet. Wij denken dat Nederland niet zomaar zonder aardgas kan en de energietransitie niet zo hard zal gaan als men doet geloven. Wij denken dat Russisch gas toch een graag geziene gast wordt in Nederland.

Onze nieuwsbrief van deze maand gaat echter niet over Russisch gas maar over Amerikaans gas. Amerika produceert enorme hoeveelheden aardolie, hierbij wint men tevens enorme hoeveelheden gas. De Amerikaanse consument en bedrijven gaan, in tegenstelling tot de Nederlandse consument, steeds meer op Aardgas over. Verliezers zijn hierin kolen (in mindere mate) en aardolie (huisbrandolie) om de eenvoudige reden dat aardgas gewoon goedkoper is. Vooral in de winter is de hoeveelheid aardgas hoger die nodig is dan in bijvoorbeeld de zomer, dit is logisch. Daarom is het nu een goede tijd om aandelen in deze branche te kopen. We kijken hierbij echter niet naar bedrijven die het gas uit de grond halen maar meer naar bedrijven die het gas vervoeren. Vervoeren door middel van pijpleidingen. In Amerika is een wijdverbreid net aan pijpleidingen vanaf het noorden (ex Canada) naar het zuiden en vanuit het westen naar het oosten, zie toegevoegde kaart van alleen het gasnet.

Bedrijven die opslag en vervoer regelen van olie en gas noemt men Midstream bedrijven. Zo zijn upstream bedrijven de bedrijven die het spul de grond uithalen en downstream bedrijven bedrijven die het spul verwerken naar eindproducten of halffabricaten. Indien de de hoeveelheid gas door de pijpleidingen hoger wordt per tijdseenheid dan zal de prijs van het gebruik van de opslag en vervoer ook hoger worden. De winter en meer verbruikers op het aardgasnet zorgt voor nog meer druk op het net en dus meer winst voor midstream bedrijven.

Er is nog een andere reden waarom we nu in dit soort bedrijven stappen. De waardering voor midstream bedrijven zijn zeer laag en dicht tegen hun historisch dieptepunt aan. Dit zorgt ervoor dat het dividend sky-high is op dit moment. Wij denken doordat de winsten de komende tijd zullen stijgen het dividend ook houdbaar is en zelfs verhoogt zal worden. Onze abonnees zijn reeds op de hoogte gesteld van 2 bedrijven om aan te kopen, Enable Midstream Partners (ENBL) en Shell Midstream Partners (SHLX), dat respectievelijk een dividend rendement heeft van 13% en 8,5%. SHLX verhoogt zijn dividend ieder kwartaal, dus dit beloofd wat voor de toekomst. We houden de bedrijven in ieder geval 6 maanden aan. Misschien langer maar dit is afhankelijk van de aardolie prijs. Aardgas is namelijk gekoppeld aan de aardolieprijs maar volgt vaak enkele maanden achter een aardolie stijging. Indien u nog geen kans heeft gezien of geen abonnement heeft op onze nieuwsbrief dan is het advies om de aandelen nu aan te schaffen. Een ander advies is natuurlijk om een abonnement (gratis) te nemen op onze nieuwsbrief.

Koop aandelen ENBL met een weging van 1.0

Koop aandelen SHLX met een weging van 1.0

SHLX en ENBL vervoeren niet alleen gas maar ook enorme hoeveelheden olie door het land heen via een ander pijpleidingen stelsel. Ook hier worden goede sommen geld mee verdient alhoewel gas voor ons nu meer potentie heeft. In Nederland wordt de klimaatdiscussie en stikstof problematiek iets te gespannen gevoerd naar ons idee. Of men een regel uit kan voeren en een knop heeft om de temperatuur van de wereld mee in te stellen. Wij vinden dit onzin, natuurlijk , wij zijn ook voor een beter milieu, een duurzamere wereld, en zoveel mogelijk recyclebaar materiaal gebruiken. Maar hierbij moet wel naar het gehele plaatje gekeken worden. Neem bijvoorbeeld de hype om geen vlees meer te eten voor het milieu. Wat eten deze mensen steeds meer. Juist soja om vleesvervangers mee te maken. Zelfs zoveel dat er een klein item aan gewijd werd in het NOS journal, de soja wordt duurder door de grote vraag. Waar komt deze soja vandaan? Juist per boot uit Brazilië (waar grote hoeveelheden bos gekapt wordt hiervoor) en de USA. Is dit duurzaam? Wij weten het niet, misschien is het beter voor het milieu om vlees uit Europa te eten. Wat ons ergert is echter dat gepretendeerd wordt dat geen vlees eten goed is voor het milieu en de vraag nog geen eens gesteld wordt. Voor aardgas geldt misschien hetzelfde, zijn windmolens en zonnecellen echt duurzamer? Wie het weet mag ons de berekeningen doorsturen, wij zijn benieuwd. De hoeveelheden zware metalen die gewonnen moeten worden voor de “schone” energie is zeer hoog. Wij zijn absoluut niet tegen zonnecellen en windmolens maar de vragen worden niet gesteld. Laten we de energietransitie in gaan, maar dan zonder overspannen discussie, waarbij tegenstanders ook aan het woord komen en laten we de transitie geleidelijk en gestructureerd in gaan in plaats van miljarden uit te geven waar we later misschien spijt van krijgen. Aardgas is een relatief gezien een schone brandstof, wij denken dat men in de USA daar gezonder mee omgaat en dat is ook de reden dat we hier in gas stappen en niet in Europa.

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens gratis op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

Beleggershulp portfolio januari 2020 nieuwsbrief

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.12103.231.9433%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.037.34046%0.4H3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.5012.500.353%1H9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00120.131.0657%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3529.540.1822%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20194.647.730.0167%0.2B3.48
ELY Gold Royalties ELY^August 06, 20190.400.44011%0.2B0.3
Gold & Silver Miners
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7541.96036%1H23.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.260-26%0.4B0.18
Anglo AmericanNGLOYFebruary 11, 201912.2814.380.2619%1.0H8.23
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.451.2013%3H3.30
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8168.022.549%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.083.010.153%2H2.03
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.500.910-39%0.8B0.51
CamecoCCJJanuary 2, 20189.959.050.12-8%2.0B7.46
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.610-26%0.8B0.74
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.550.280-49%0.6B0.24
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.660.570-14%0.8B0.24
Energy Fuels IncUUUUApril 2, 20192.751.900-31%0.6B0.94
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.3225.933.4511%1.5H20.99
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.8041.753.1410%1.0H30.60
Exxon MobileXOMSeptember 13, 201973.0070.330.87-2%0.5B54.75
EOG resourcesEOGSeptember 13, 201981.2584.990.295%0.5B60.94
BP plcBPSeptember 13, 201938.2538.830.623%0.5B28.69
Total SAFPSeptember 13, 201946.7550.380.669%0.5B46.06
Alliance Resource PartnersARLPNovember 09, 201911.6011.650.000%1.0B8.70
Enable Midstream PartnersENBLDecember 20, 201910.1010.130.000%1.0B7.58
SHLXDecember 20, 201919.8220.890.005%1.0B14.87
Short
TeslaTSLAFebruary 23, 2018353443.010-26%1.0Hnvt
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182232.060-46%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183624.740-31%1Hnvt
Hertz Global HoldingsHTZFebruary 21, 201919.1315.88017%0.5Hnvt
EV-metals
Conic MetalsNKL^%October 10, 20180.510.440-14%2B3.41
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.967.64028%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6831.292.3245%0.5B15.12
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.325.83085%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3275.112.78244%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.286574.940153%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.7510.960162%0.10
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.496.310253%0.10H1.25
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.1111.970196%0.10H3.06
Opties
Opties 2019228.60%1
Totaal1468%34.1gem43.09%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.

Gerealiseerde Winsten/Verliezen januari 2020 nieuwsbrief

InvestmentTickerBuy
date
buy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
New Pacific MetalsNUAG03-04-192.495.50121%0.1
First Majestic SilverAG28-03-186.1112.400103%0.1
Totaal451%23.08
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =19.50%

Opties januari 2020 nieuwsbrief

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20203210210-14.4
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 201921000-209.6LOSS
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 202043030-19.2
CORNcall18.0February 21, 202029292-9.6
SOYBcall17.0February 21, 202025555-9.6
FREScall1000.0March 20, 20204209209-19.2
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 2020165656-38.4
PAAScall22January 15, 20211198198-9.6
PAAScall22January 15, 20211198406203.2BB1
PAAScall22January 15, 2021219822034.40BB2
GOLDcall22January 15, 20214138138-19.20
PVGput7January 15, 2021-29797-9.6
ECHput31
May 15, 2020-118011560.20BB1
KWEBput39January 15, 2021-126320553.20BB1
FXIput37December 18, 2020-1
19013055.20BB1
CCJput10January 21, 2022-2252252-9.60
EAput95March 20, 2020-2
138138-9.60
EAput90January 15, 2021-2533533-9.60
Totaal227.50%1096.80
Winrate/LOSS/WIN: 92%785
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

Onze portfolio presteerde deze maand zeer goed ten opzichte van de afgelopen maand. Vooral de goud en zilver sector stegen flink met zelfs een aantal FGS aandelen, we kijken al weer naar nieuwe aandelen uit. Uranium en de Short sector doen het beide nog steeds heel erg slecht. Toch staan we aan het begin van 2020 op ruim 33% winst, dit terwijl de benchmark die het dichtst bij de onze licht, de S&P500 ons volgt met ruim 23%. 10% beter doen we het en we behalen ruim 15% per jaar, helemaal niet slecht en 5% boven ons lange termijn doel van 10% per jaar. Tesla baart ons nog zorgen, dit aandeel lijkt maar niet te willen dalen, misschien moeten we hier toch de handdoek in de ring gaan gooien, zover is het nu nog niet. De energie sector kroop iets omhoog, hier verwachten we langzame maar gedegen stijgers. Motto blijft: Houd deze koers vast!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.