Go-GOLD-Go ; Go-Silver-Go

Go-GOLD-Go ; Go-Silver-Go

volume 8 / jaar 2

Alhoewel we op de korte termijn nog steeds bearish zijn op goud (niet op zilver) blijft goud opvallend vasthoudend aan de ingezette stijging. Natuurlijk heeft dhr Trump met zijn getweet hierin een belangrijke rol. Goud was wat weggezakt en we waren net te laat met het verkopen van onze korte termijn puts. We raden u dan ook aan om deze te verkopen op de eerst volgende dip. Uiteraard moet u wel proberen winst te maken. Als u reeds de puts verkocht had, dan proficiat, dan heeft u het beter gedaan dan wij. Misschien krijgen we nog een kans, wij verwachten van wel aangezien goud behoorlijk overbought is.

Op de lange termijn laten we er geen gras over groeien, goud en zilver gaan omhoog, we zijn hier behoorlijk zeker van. Hoe hoog, dat valt te bezien, maar wij denken dat het een historische high boven de vorige toppen zal worden. Sommige zeggen boven de 10.000 euro. Er worden zelfs bedragen van 50.000 euro per ounce genoemd. Beleggershulp ziet er weinig heil in om een prijs te noemen die in een glazen bol omgeving nog uitdagend zal zijn. Daarom doen we hier ook geen uitspraak in. Wat we wel denken is dat de goudprijs boven de $2000 zal gaan noteren binnen 5 jaar tijd. Door alle fundamentele redenen die zich op lijken te stapelen lijkt dit haast een zekerheid geworden. De meest belangrijke reden is dat de wereld steeds meer geld bijdrukt, dit zorgt voor verdunning in de wereld valuta’s. Met andere woorden, u kunt steeds minder voor uw euro kopen. Mensen zullen dit steeds meer gaan beseffen en dus meer vastigheid gaan kopen, iets wat al 5000 jaar een constante waarde heeft en niet in koopkracht daalt. Wat voldoet het beste in dit plaatje, jawel GOUD. Zilver zal goud volgen en in procentuele stijging zelfs goud voorbij streven aangezien zilver nog wat heeft goed te maken.

Om in te spelen op de verwachte stijging in de goud en zilverprijs kunnen we het beste onze portfolio in deze sector iets uit gaan breiden. We hebben al zeer goede spelers op dit gebied maar 1 ontbrak al een tijdje op ons lijstje en we vinden het jammer dat we deze toch niet eerder aangeschaft hebben. Het is een aandeel dat we reeds eerder gekocht hadden echter met een stoploss van de hand moesten doen toen het iets minder ging met dit aandeel. Het is ook geen onbekend aandeel. De naam van het aandeel is Wheathon Precious Metals met het ticker symbool WPM. Ons advies is om de helft nu aan te kopen beneden onze adviesprijs en de andere helft indien goud en zilver toch nog een leuke dip maken een dezer maanden.

Koop WPM met een weging van 0,5 en een prijs <$27

WPM is een royalty bedrijf. We hebben u al in eerdere artikels aangegeven hoe effectief dit soort bedrijven zijn en qua zekerheid de meest solide bedrijven zijn in deze sector. Als u in de edelmetalen wilt beleggen maar u kunt niet tegen de volatiliteit van de mijnbouwbedrijven koop dan dit soort bedrijven. Onze portfolio in deze sector bestaat grotendeels uit dit soort bedrijven zoals FNV, SAND, OR, en RGLD. Nu voegen we WPM daar aan toe. Tenminste als de prijsgoden ons goed gezind zijn.

WPM is dus geen nieuw aandeel in deze sector. Beleggershulp is zelfs zo verliefd op dit soort aandelen dat het zelfs 2 andere royalty bedrijven op het oog heeft die ook in de edelmetalen opereren. Deze bedrijven zijn niet de grote bekende namen waarvan de ticker symbolen tot dusver zijn genoemd. Het zijn kleinere en onbekende namen. Maar deze bedrijven hebben net als hun grotere broers royalty’s en streams in de edelmetalen. Aangezien ze kleiner zijn en meer onzekerheden in zich hebben is de verwachte volatiliteit in deze aandelen een stuk hoger te noemen. Daarom zullen we deze aandelen met een weging van 0,2 aan te kopen. Dit biedt ons de ruimte om bij te kopen op een flinke dip en biedt ons bescherming tegen te grote verliezen. Koop deze aandelen niet als u niet bereid bent om 50% van uw geld te verliezen. Wij denken dat de stijging kansen aanzienlijk hoger zijn anders bevelen we deze aandelen uiteraard niet aan.

Het tweede aandeel dat we aanbevelen in deze nieuwsbrief is een klein Canadees royalty bedrijf. Het heeft een aantal royalty’s en streams in verschillende stabiele mijnbouw vriendelijke landen zoals Mexico, Peru, Canada en Australië. Het betaald ons zelfs een klein maandelijks dividend uit. We hebben het hier over Metalla Royalty & Streaming Ltd met het ticker symbool MTA.

Koop MTA met een weging van 0,2 en een prijs < CAD 1.20

Het derde aandeel dat we aanbevelen in deze nieuwsbrief is tevens een klein Canadees royalty bedrijf. Het heeft een aantal royalty’s en streams in de USA, de meeste in de staat Nevada. We hebben het hier over ELY Gold Royalties met het ticker symbool ELY.

Koop ELY met een weging van 0,2 en een prijs < CAD 0.40

Beleggershulp portfolio actueel

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Base metals & Copper
BHP BillitonBBLJanuary 2, 201840.2444.925.5025%1H30.18
RIO TintoRIOJanuary 2, 201852.9853.287.3014%1H39.74
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.1284.541.4415%1B59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.036.20023%0.4H3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.515.420.3026%1H9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00116,470.8052%1H57.75
Gold & Silver Miners
Pretium Resources IncPVGFebruary 9, 20186.7511.61056%0.2H3.38
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7539.40028%1H23.06
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.119.55056%0.2H3.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.280-21%0.4B0.18
Anglo AmericanNGLOYFebruary 11, 201912.2811.500.26-4%1.0H8.23
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.492.400-4%0.2B1.25
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.520.909%3H3.30
Macquire Infrastructure CompagnyMICApril 20, 201839.2140.265.0015%1H29.41
Two Harbers Investerment CorpTWOApril 20, 201815.6613.302.28-1%1H11.75
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8171.262.1113%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.083.890.0929%2H2.03
China
China Water affairsCWAFFSeptember 17, 20181.080.850.03-19%0.5H0.71
Geely Automobile HoldingsGELYYOctober 29, 20183628.680-20%0.5H23.76
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.500.940-38%0.8B0.51
CamecoCCJJanuary 2, 20189.958.880.06-10%2.0H7.46
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.810-17%0.8B0.74
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.700.380-46%0.4B0.24
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.700.590-15%0.6B0.24
Energy Fuels IncUUUUApril 2, 20192.751.730-37%%0.6B0.94
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.9826.272.513%1.0H20.99
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.8045.691.9917%0.5H30.60
Short
TeslaTSLAFebruary 23, 2018353234.34034%0.5Hnvt
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182230.180-37%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183630.940-14%1Hnvt
Hertz Global HoldingsHTZFebruary 21, 201919.1314.68023%1.0Hnvt
EV-metals
Cobalt 27 Capital CorpKBLT^October 10, 20185.123.910-24%0.2B3.41
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.966.0602%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6822.020-3%0.5B15.12
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.343.22043%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.32102.712.00224%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.289698.820126%0.50
Opties
Opties 2019247.0%1
Totaal788%29.90gem26.39%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.

Gerealiseerde Winsten/Verliezen actueel

InvestmentTickerSell datebuy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Totaal64%17.28
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =3.7%

Opties update 01-05-2020

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20204178240228,8SELL4
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 201921000-209.6LOSS
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 20204300-139.2LOSS
CORNcall18.0February 21, 20202920-193.6LOSS
SOYBcall17.0February 21, 202025555-119.6LOSS
FREScall1000.0March 20, 202042090-855.2LOSS
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 202016560-937.6LOSS
PAAScall22January 15, 20211198380177.20FIN
PAAScall22January 15, 20211198406203.20FIN1
PAAScall22January 15, 2021219822034.40FIN2
GOLDcall22January 15, 20214138230342.80FIN4
PVGput7January 15, 2021-2975574.40FIN2
ECHput31
May 15, 2020-118011560.20FIN1
KWEBput39January 15, 2021-126320553.20FIN1
FXIput37December 18, 2020-1
19013055.20FIN1
CCJput10January 21, 2022-2254254-9.60
EAput95March 20, 2020-2
13874118.4FIN2
EAput90January 15, 2021-2533395266.40FIN2
TWTRput25January 15, 2021-220416568.40FIN2
TEVAput8January 15, 2021-413110584.80FIN4
KLput40January 15, 2021-5673673-24
AGput10January 15, 2021-6220220-28.80
NEMput36January 15, 2021-219096186.60FIN2
SHAKput65January 15, 2021-2860771168.40FIN2
SEput35January 15, 2021-2450360170.40FIN2
STNGput25January 15, 2021-4
480480-14.40
FNVput100January 15, 2021-1580460115,2FIN1
FNVput100January 15, 2021-1
580580-9.60
RGLDput100January 15, 2021-2686-686-9.60
XOMput62.5June 19, 2020-3326326-14.40
CVXput100June 19, 2020-2393393-9.60
CVXput100June 19, 2020-121317533,2FIN1
PVGput7January 15, 2021-2140140-9.60
Totaal220.70%1028.60
Winrate/LOSS/WIN: 78%32115
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

Onze portfolio presteerde deze maand een stuk slechter dan de afgelopen tijd. We zijn ongeveer 6% gezakt, niet iets om trots op te zijn. Het is echter verklaarbaar en grotendeels te danken aan de uranium sector. Hier heb ik denk ik genoeg over geschreven. We blijven de uranium sector als een grote kans zien op het maken van veel geld, eerst moeten we op de blaren zitten. Nu bijkopen en minimaal 5 jaar wachten is de beste strategie. Goud en Zilver zakte iets en opvallend was dat de basismetalen een hit namen. Al met al staan we nog steeds bovenaan in vergelijking met de AEX en de S&P500. We blijven mikken op een minimaal verschil van 2x deze indices qua prestatie en een winst van 20% eind 2019 voor onze lezers. De opties deden het deze maand ook slecht en ik zie helaas hier ook wat verliezen aankomen wat ons resultaat drukt. Beleggershulp verwacht nog een terugval in de prijs van goud en op aandelen in Q3 van 2019, Q4 zal waarschijnlijk een slecht kwartaal worden voor aandelen maar een goed kwartaal voor de edelmetalen. Motto blijft: Houd koers!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.