Eens het zwarte goud, nu verguisd

Eens het zwarte goud, nu verguisd

We hebben het hier niet over olie maar over de grondstof kolen. Begin vorige eeuw was deze grondstof de motor van de industriële revolutie. Nu wordt deze grondstof nog steeds gebruikt voor onze energie voorziening en niet te vergeten de staalindustrie. In de USA bijvoorbeeld komt nog steeds 30% voor de totale elektriciteitsbehoefte uit de grondstof kolen.

Nu hebben we u al diverse malen gesproken over sentiment. Hoe is nu het sentiment voor kolen? Het antwoordt is met 1 woord, slecht, bijzonder slecht. We gaan niet zeggen dat het op de bodem ligt, alles kan naar het absolute nulpunt, maar het zit er wat ons betreft niet veel naast. Dit is ook de reden waarom we naar een bedrijf in deze sector gezocht hebben. Bij beleggershulp beleggen we het liefst in sectoren die het zwaar te verduren hebben. Dit is riskant, aangezien je tegen de meute in belegd, maar het opwaartse potentieel is enorm. We hebben dan ook een bedrijf gevonden in deze sector, die volgens ons de moeite waard is om in te beleggen.

Het is een bedrijf dat kolen uit de grond haalt en dit aan elektriciteitsbedrijven verkoopt die er vervolgens elektriciteit van maken. Dit is een steady bron van inkomsten voor het bedrijf aangezien mensen elektriciteit nodig hebben. Verder verdient het bedrijf geld aan royalty inkomsten uit olie en gasbronnen in de USA. Het is onze verwachting dat het bedrijf nog minimaal jaren in deze afzetmarkten kan opereren aangezien dhr Trump voor de kolenindustrie is, met de Parijs akkoorden zijn kont afveegt, en de USA niet massaal voor een andere vorm van energiebron kiest. Daarom denken wij dat de inkomsten van dit bedrijf de komende jaren gehandhaafd blijft, zelfs als hierna een socialistische regering komt. Het is het 2 na grootste bedrijf in haar sector in het oosten van de USA met een gezonde winstmarge en belachelijk lage waarderingen.

Als men kijkt naar de huidige waarderingen ziet men tevens hoe erg diep het sentiment gezonken is ten aanzien van kolen. We geven toe, het sentiment wordt natuurlijk met de groene revolutie ingegeven en dit vormt tevens een bedreiging voor sentiment verbetering. Wij denken echter toch dat investeerders het opwaartse potentieel gaan waarderen aangezien kolen de komende 10 jaar echt niet weg gaat. De grondstof is eenvoudig weg te belangrijk om de lampjes in de USA te laten branden. Tevens duurt het jaren om over te schakelen op een andere energiebron. Wat meespeelt zijn de enorme kosten die het met zich meebrengt om een energierevolutie op gaan te brengen, geld dat de USA niet heeft. Kolen is nog steeds een goedkope en betrouwbare bron van energie, wat ons groene hart ook wil, het zal niet verdwijnen, niet voor de komende 25 jaar.

We begonnen echter het vorige kopje met de financiële waarderingen, we zullen u deze laten zien middels een snippet hieronder. Eerst willen we u achter de naam geven van het bedrijf zodat u zelf op internet u research verder kan doen. We hebben het hier over ARLP (Alliance Resource Partners LP).

Het is cijfer wat opvalt is de price/earnings (oftewel koers/winst) verhouding, die is nu 3,61. Alles onder de 10 is zeer laag. De forward P/E is weliswaar een stuk hoger, maar ook deze is onder de 10, dus zeer laag. Verder ligt de price/sales verhouding iets onder de 1, dat wil zeggen dat, de prijswaardering van het aandeel op dit moment onder die van de totale verkopen van het bedrijf gedeeld door het aantal aandelen, ligt. Alles onder de 1 is laag. Enterprise value/EBITDA = market kapitalisatie+schulden/winst voor belasting = 3,63. Alles onder de 10 wordt als laag gezien. U kunt alles op Yahoo finance opzoeken als u het ticker symbool ARLP intoetst.

Een andere reden waarom we dit bedrijf in ons portfolio willen hebben is het dividend rendement. Dat ligt nu op >18 %, dit is een ongelooflijk hoog percentage. Zo hoog dat het normaal gezien niet op te brengen is voor een bedrijf. Voor dit bedrijf echter wel, de payout ratio is namelijk 65%. Alles >80% wordt als een bedreiging gezien normaal gesproken. We zitten hier nog een eindje vandaan, daarom vinden we dit nu geen bedreiging. Wij adviseren u dan ook dit aandeel nu aan te schaffen en enkele jaren in uw portfolio te houden, afhankelijk van de ontwikkelingen in de USA uiteraard. We zullen dit aandeel in onze Energie Portfolio toevoegen. Onze aanbeveling is:

Koop aandelen ARLP met een weging van 1,0 en een prijs van <$12

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens gratis op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

Beleggershulp portfolio november 2019 nieuwsbrief

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.1295.611.6923%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.036.53030%0.4H3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.511.220.30-8%1H9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00113.560.8049%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3526.280.098%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20191.161.35017%0.2B0.87
ELY Gold Royalties ELY^August 06, 20190.400.400%0.2B0.3
Gold & Silver Miners
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7536.33018%1H23.06
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.119.80060%0.2H3.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.210-41%0.4B0.18
Anglo AmericanNGLOYFebruary 11, 201912.2813.430.2611%1.0H8.23
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.494.50081%0.2H1.25
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.251.058%3H3.30
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8170.512.117%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.082.870.12-3%2H2.03
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.501.020-32%0.8B0.51
CamecoCCJJanuary 2, 20189.959.590.06-3%2.0B7.46
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.750-20%0.8B0.74
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.700.290-59%0.4B0.24
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.700.610-12%0.6B0.24
Energy Fuels IncUUUUApril 2, 20192.751.910-31%0.6B0.94
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.9827.222.9811%1.5H20.99
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.8039.142.70-1%1.0H30.60
Exxon MobileXOMSeptember 13, 201973.0070.770.00-3%0.5B54.75
EOG resourcesEOGSeptember 13, 201981.2574.700.00-8%0.5B60.94
BP plcBPSeptember 13, 201938.2539.190.002%0.5B28.69
Total SAFPSeptember 13, 201946.7549.290.667%0.5B46.06
Short
TeslaTSLAFebruary 23, 2018353337.1404%0.5Hnvt
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182229.280-33%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183627.260-24%1Hnvt
Hertz Global HoldingsHTZFebruary 21, 201919.1316.66013%0.5Hnvt
EV-metals
Cobalt 27 Capital CorpKBLT^October 10, 20185.124.400-14%0.2B3.41
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.967.55027%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6829.081.3731%0.5B15.12
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.328.32093%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3285.222.78272%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.288012.350187%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.758.870131%0.10
Opties
Opties 2019209.3%1
Totaal1006%28.2gem35.70%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.

Gerealiseerde Winsten/Verliezen nieuwsbrief november 2019

InvestmentTickerSell datebuy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
Totaal227%22.88
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =9.90%

Opties nieuwsbrief november 2019

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20201368368-4.8
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 20192100100-9.6
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 202043030-19.2
CORNcall18.0February 21, 202029292-9.6
SOYBcall17.0February 21, 202025555-9.6
FREScall1000.0March 20, 20204209209-19.2
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 2020165656-38.4
PAAScall22January 15, 20214215215-19.2
GOLDcall22January 15, 20213151151-14.4
PVGput7January 15, 2021-29797-9.6
Totaal209.30%914.60
Winrate/LOSS/WIN: 94%579
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

Onze portfolio presteerde deze maand overall iets slechter dan de afgelopen maand. Vooral de goud en zilver sector kreeg gisteren rake klappen en het ziet er naar uit dat dit misschien nog niet over is. Vorige maand nog schreven we u dat de sector een positieve draai zou kunnen maken. Het lijkt erop dat onze analyse op de korte termijn niet goed was, op de lange termijn maken we ons echter geen zorgen. De energie sector kroop iets omhoog, tevens laat de uranium sector nog steeds voorzichtig herstel zien. taal worden voor aandelen maar een goed kwartaal voor de edelmetalen. Motto blijft: Houd laatst ingeslagen koers vast!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.