Dividend krakers

Dividend krakers

volume 2 / jaar 3

We zijn wel toe aan een beetje rust in de tent na de gebeurtenissen van afgelopen weken. Dan doel ik op het coronavirus. Het lijkt wel of het tevens het verstand van de gehele wereldbevolking heeft aangetast. Natuurlijk het is gevaarlijk en men moet er wat aan doen maar men doet net of de wereld vergaat. Er gaan ook geluiden dat een gewone griep evenveel doden veroorzaakt. Nu gaan we natuurlijk niet op de stoel zitten van de wereld gezondheidsorganisatie, deze mensen zullen heus weten wat ze doen, maar dat men doet alsof dit de gehele wereldhandel stil legt is toch wel overdreven te noemen. Alles reageert erop, olie valt als een baksteen, goud stijgt en het best lopende bedrijf zal nu vast een bedrijf in mondkapjes zijn.

Wij adviseren om rustig te blijven en misschien wel energieaandelen en uranium aandelen bij te kopen, wie weet. Als deze aandelen nog verder vallen volgende week gaan we zeker tot koop over. Veel van dit soort bedrijven betalen nu al >5% dividend, dit wordt dan alleen nog maar meer. Om verder meer rust in ons portfolio te krijgen, hebben we gezocht naar aandelen die tijdens een crises en met laagblijvende rentestanden het goed blijven doen en niet verder dan 25% zullen zakken. Verder wilden we aandelen die ons van een steady inkomsten bron zouden voorzien in een vorm van dividend betalingen en een liefst zo hoog mogelijk dividend. We denken zulke aandelen gevonden te hebben in de sector mREIT’s.

Een mREIT is een mortgage (hypotheek) real estate (vastgoed) investment. Dit is een hele mond vol en klinkt heel eng na de crises van 2009. Toch hebben bepaalde typen van mREIT’s het goed gedaan met een verlies van minder dan 25%. Tel daar bij op een dividend van 10% per jaar en het maximale verlies is 15% in 1 jaar is op zijn meest geweest. Dit is heel wat beter dan de meeste aandelen in 2009. Zijn dit soort aandelen dan helemaal zonder risico? Nee natuurlijk niet, ze zijn behoorlijk risicovol, vooral als men het verkeerde type mREIT kiest. Wij hebben naar de beste Agency backed mREIT gezocht. Dat wil zeggen dat de regering het geheel steunt en dus niet over de kop laat gaan.

Een ander risico is een stijgende rente in de USA. Dit drukt de resultaten van dit soort bedrijven enorm. Je ziet dan ook wanneer er perioden van stijgende rente is dat de koers van dit soort aandelen beginnen te vallen. Wij denken dat dhr.Trump weer herverkozen wordt. Hij is er een voorstander van om de rente te laten zakken. Zelfs als een democraat president wordt zal de rente zakken denken we. Waarom? Omdat de huidige kandidaten allemaal geld willen printen en dit in een nog hoger tempo dan dhr.Trump. Zij willen gratis geld weggeven. Dat zoiets niet bestaat schijnen ze niet te begrijpen maar dat leidt er toe dat de schulden van de USA zullen blijven oplopen. Hoge schulden met een hoge rente is geen gelukkige combinatie. Met beide kampen op het geld printen pad, dhr.Trump voor de economie en een democraat voor gratis geld voor de burger, kan het niet anders dat de rente een heel lange periode laag zal blijven. Dit is een uitstekende positie om een mREIT aan te schaffen en sinds de FED alweer aan de rentestanden aan het sleutelen is zie je de koersen van dit soort aandelen oplopen.

Wij denken de beste Agency mREIT’s voor u gevonden te hebben met elk een dividend rendement van boven de 10%. AGNC en NLY. AGNC keert maandelijks een dividend uit en NLY per kwartaal. We raden u aan om uw eigen research te doen en op deze namen te googlen. Wij adviseren de onderstaande aandelen nu te kopen en een lange tijd aan te houden zodat u een inkomstenbron heeft voor de barre tijden die gaan komen.

Koop aandelen AGNC (AGNC Investment Corp) met een weging van 1.0 en een prijs van <$19.00

Koop aandelen NLY (Annaly Capital Management) met een weging van 1.0 en een prijs van <$10.00

Bevalt u onze research en wilt u wekelijks deze gratis in uw mailbox hebben. Wilt u tevens gratis op de hoogte gehouden worden van al onze aanbevelingen dan is een gratis abonnement misschien iets voor u, u kunt hem afsluiten op :https://beleggershulp.nl/newsletter

Beleggershulp portfolio nieuwsbrief februari 2020

InvestmentTickerBuy dateBuy pricePriceDiv.Return %WegingB/H/SStop
Gold&Silver Royalties
Franco NevadaFNVJanuary 2, 201879.12113.641.9446%1H59.34
Sandstorm GoldSANDJanuary 2, 20185.036.86036%0.4H3.32
Osisko Gold RoyaltiesOR^March 28, 201812.5013.200.358%1H9.38
Royal GoldRGLDSeptember 21, 201877.00115.321.0651%1H57.75
Wheathon Precious MetalsWPMAugust 05, 201924.3529.450.7224%0.5B18.26
Metalla Royalty & Streaming LtdMTA^August 06, 20194.648.200.0177%0.2B3.48
ELY Gold Royalties ELY^August 06, 20190.400.70077%0.2B0.3
Gold & Silver Miners
Junior Gold Miners ETFGDXJFebruary 9, 201830.7541.51035%1H23.06
First Mining Gold CorpFF^January 8, 20190.350.240-33%0.4B0.18
Anglo AmericanNGLOYFebruary 11, 201912.2813.140.269%1.0H8.23
Ascot ResourcesAOT^January 7, 20200.810.750-7%0.4B
Bear Creek MiningBCM^January 20, 20202.392.320-3%0.2B
Dividend Income
Gamco Global G&Nat resGGNJanuary 2, 201854.311.2511%3H3.30
Colgate PalmoliveCLJune 30, 201864.8173.782.5418%0.5H48.61
Sprott IncSIISeptember 17, 20183.083.180.158%2H2.03
Uranium
Uranium Energy CorpUECJanuary 2, 20181.500.830-45%0.8B0.51
CamecoCCJJanuary 2, 20189.958.070.12-18%2.0B7.46
NexGen Energy LtdNXEJanuary 2, 20182.181.370-37%0.8B0.74
Fission Uranium CorpFCU^January 2, 20180.550.260-53%0.6B0.24
Ur-EnergyURGOctober 1, 20180.660.490-26%0.8B0.24
Energy Fuels IncUUUUApril 2, 20192.751.420-48%0.6B0.94
Uranium Royalty CorpURC^December 12, 20191.181.150-3%0.4B0.4
Energy
Royal Dutch ShellRDSAJanuary 2, 201827.3223.753.450%1.5H20.99
Sabine Royalty TrustSBRJanuary 22, 201940.8038.543.142%1.0H30.60
Exxon MobileXOMSeptember 13, 201973.0062.120.87-14%0.5B54.75
EOG resourcesEOGSeptember 13, 201981.2572.910.58-10%0.5B60.94
BP plcBPSeptember 13, 201938.2536.130.62-4%0.5B28.69
Total SAFPSeptember 13, 201946.7544.151.32-3%0.5B46.06
Alliance Resource PartnersARLPNovember 09, 201910.109.400.00-7%1.0B8.70
Enable Midstream PartnersENBLDecember 20, 201910.1010.130.000%1.0B7.58
Shell Midstream PartnersSHLXDecember 20, 201919.8219.650.461%1.0B14.87
Short
SeaWorld Entertainment IncSEASJuly 13, 20182234.460-57%1Hnvt
Proshares Ultrashort S&PSDSDecember 3, 20183624.900-31%1Hnvt
Hertz Global HoldingsHTZFebruary 21, 201919.1315.76018%0.5Hnvt
EV-metals
Lundin Mining CorpLUN^October 11, 20185.966.94016%0.2B3.97
Norilsk NikkelNILSYJuly 11, 201922.6832.262.3249%0.5B15.12
Base-metals
Nevada Copper MinesNCU^January 20, 20200.360.320-11%0.2B0.12
Ivanhoe MinesIVN^January 24, 20203.713.420-8%0.2B1.24
FGS
Canopy Growth CompagnyWEED^October 15, 201830.329.80098%0.125
Innovative Industrial PropertiesIIPRApril 25, 201832.3289.503.78289%0.25
BitcoinSeptember 09, 20184285.288499.560198%0.50
Pretium Resources IncPVGFebruary 02, 20186.7510.890161%0.10
New Pacific MetalsNUAGApril 3, 20192.496.690269%0.10H1.25
First Majestic SilverAGMarch 28, 20186.1110.070165%0.10H3.06
Opties
Opties 2020321.10%1
Totaal1556%32.1gem48.52%
H/M/L = Hoog/Midden/Laag risico aandeel wordt uitgedrukt in de weging van het aandeell, b.v. Bij een portfolio met $25.000 geef je resp. $1000/400/200 uit bij een weging van 1,0/0,4/0,2.
B/H/S = Buy/Hold/Sell. Buy= aandeel kan nog steeds gekocht worden, Hold= niet kopen/verkopen, Sell= verkopen
^ = Aandelen geprijsd in CAD. Andere aandelen zijn allen in USD geprijsd.
^^= Aandelen geprijsd in AUD.
^% = aandelen split

Gerealiseerde Winsten/Verliezen nieuwsbrief februari 2020

InvestmentTickerBuy
date
buy priceSell priceDiv.ReturnWeging
2018 totaal-14%12.83
Artemis ResourcesARV^^01-02-190.200.100-49%0.20
Innovative Industrial PropertiesIIPR01-02-1932.3265.000101%0.25
eCobalt SolutionsECS^15-02-190.700.470-33%0.2
Hetz Global HoldingsHTZ31-05-1919.0514.13026%0.50
TeslaTSLA31-05-19353185.5047%0.50
BP Prudhoe bay Royalty TrustBPT27-05-1923.7517.810-25%0.50
Bitcoin25-06-194285.289431.000120%0.50
Pure GlobalPURE19-08-180.220.120-48%0.40
Aurora Cannabis IncACB15-10-187.016.840-2%0.5
Cannabis wheathonCBWTF25-04-180.760.550-28%0.7
Medmen EnterprisesMMEN02-04-194.052.790-31%0.2
Hertz GlobalHTZ21-02-1919.1312037%0.5
Pretium resourcesPVG09-02-186.7513.520100%0.1
Rio TintoRIO02-01-1852.9853.189.4218%1.0
BHP BillitonBBL02-01-1840.2441.817.0621%1.0
Macquire Infrastructure CompagnyMIC20-04-1839.2138.586.0014%1.0
Two HarborsTWO20-04-1815.6613.262.28-1%1.0
China Water AffairsCWAFF17-09-181.080.770.03-26%0.5
Geely Automobile HoldingsGELYY29-10-1836.0035.580-1%0.5
New Pacific MetalsNUAG03-04-192.495.50121%0.1
First Majestic SilverAG28-03-186.1112.400103%0.1
TeslaTSLA23-02-18352.00469.000-33%1.0
Conic MetalsNKL^%10-10-180.510.340-34%2.0
Totaal384%26.08
Gerealiseerde winst/verlies = (Totale Return/totale weging) =14.70%

Opties nieuwsbrief februari 2020

TickerSoortStrikeDateSell/buybuy pricesell priceWinst/verliesto dowin
2018 optie winst117,80%
ATVIput47.5February 15, 2019-2281.224170.8FIN2
STZput150April 18, 2019-226023834.4FIN2
XOMput67.5April 18, 2019-21581498.4FIN2
MUput32March 15, 2019-21961910.4FIN2
QLDput60January 15, 2021-195092520.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712038.2FIN1
SANDcall4.5January 17, 202017712368.2FIN1
AGcall7January 17, 202017716583.2FIN1
AGcall7January 17, 202017712341.2FIN1
IAGcall2January 17, 20202455510.4FIN2
IAGcall2January 17, 2020245500.4FIN
PAAScall20January 17, 2020571.2757.0FIN5
PAAScall20January 17, 2020171.212044.0FIN1
PVGcall8January 17, 2020112022398.2FIN
PVGcall8January 17, 2020112015025.2FIN1
SAcall14August 16, 2019357620.6FIN
SAcall14August 16, 2019113817027.2FIN1
DBCcall16August 16, 20191610-65.8LOSS0
SCCOcall37September 19, 20191180364179.2FIN1
FCXcall13August 16, 2019211416184.4FIN2
SDScall50January 21, 2021126533565.2FIN1
VIXcall20August 21, 2019116519525.2FIN1
SPYput200December 18, 2020136840027.2FIN1
SPYput200December 18, 20204178178-19.2
WEATcall5October 18, 20191558020.2FIN1
WEATcall5October 18, 2019155600.20FIN1
JOcall35September 20, 20191207370158.2FIN1
JOcall35September 20, 2019120726048.2FIN1
SOYBcall16August 16, 20192900-189.6LOSS
CORNcall15August 16, 2019110518171.2FIN1
CORNcall15August 16, 2019110512010.2FIN1
WBAput50July 19, 2019
-11211142.2FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.511666.7FIN1
GDXcall21July 19, 2019144.5170120.7FIN1
REMXcall19November 19, 201921000-209.6LOSS
WPMcall22.5January 17, 202011902005.2FIN1
WPMcall22.5January 17, 2020119023540.2FIN1
WEATcall6.0January 17, 20204300-139.2LOSS
CORNcall18.0February 21, 202029292-9.6
SOYBcall17.0February 21, 202025555-9.6
FREScall1000.0March 20, 20204209209-19.2
GDXput27.0September 20, 20192910-191.6LOSS
AGcall12January 15, 20212196196-9.6
SAcall16February 20, 2020165656-38.4
PAAScall22January 15, 20211198380177.20BB
PAAScall22January 15, 20211198406203.20FIN1
PAAScall22January 15, 2021219822034.40FIN2
GOLDcall22January 15, 20214138138-19.20
PVGput7January 15, 2021-2975574.40BB
ECHput31
May 15, 2020-118011560.20FIN1
KWEBput39January 15, 2021-126320553.20FIN1
FXIput37December 18, 2020-1
19013055.20FIN1
CCJput10January 21, 2022-2252252-9.60
EAput95March 20, 2020-2
13874118.4BB2
EAput90January 15, 2021-2533395266.40BB2
TWTRput25January 15, 2021-220416568.40BB2
TEVAput8January 15, 2021-413110584.80BB4
KLput40January 15, 2021-2500500-9.6
AGput10January 15, 2021-4183183-19.2
NEMput36January 15, 2021-2190190-9.6
SHAKput65January 15, 2021-2860771168.40BB2
SEput35January 15, 2021-2450360170.40BB2
STNGput25January 15, 2021421421-14.4
FNVput100January 15, 2021580580-9.6
RGLDput100January 15, 2021610610-9.6
XOMput62.5June 19, 2020265265-9.6
CVXput100June 19, 2020213213-9.6
Totaal330.10%2123.20
Winrate/LOSS/WIN: 93%8102
Commentaar:
FIN= Finito, de optie is gesloten bij beleggershulp, advies is om optie te sluiten in de portfolio.
BB = Buy back een geschreven call of put
SELL = Verkoop een gekochte optie
LOSS = Verlies op een gesloten buyback of sell

Benchmarking

Onze portfolio presteerde deze maand matig. Het overall resultaat wil niet snel stijgen en laat het bij een langzame stijging. Verder staan er redelijk wat opties op verlies die het resultaat van februari zullen gaan drukken. Hier zijn we niet tevreden mee. Toch verwachten we boven de resultaten van de S&P500 en de AEX te blijven. De goud en zilver sector blijft het goed doen, uranium en energie verlopen dramatisch op dit moment. Dit vanwege het virus in China. Wij denken dat dit een zwaar overtrokken reactie van de markt is en blijven lekker zitten. We zullen zelfs bij gaan kopen op deze aandelen indien de markt beslist nog verder te gaan dalen. Dit zal een korte termijn ruis die heus minimaal de helft weer terug zal veren. Verder hebben we afscheid moeten nemen van NKL en TSLA, we moeten onze stoplossen in ere houden en hiernaar luisteren. TSLA was b.v. een goede beslissing, wij denken dat de markt knotsgek is maar goed men waardeert het bedrijf van dhr Musk steeds beter en de koers staat nu al op meer dan $650. Motto blijft: Houd deze koers vast!!!!!!!!

Disclaimer:

Beleggershulp baseert zijn werk op research vanaf het internet, bij officiële instanties en meningen van andere nieuwsbriefschrijvers. Niets in deze nieuwsbrief is letterlijk overgenomen van anderen, behalve sommige grafieken, het is de mening van de schrijver. Het kan fouten bevatten en u moet geen enkele investering beslissing maken zuiver op basis van wat u in deze nieuwsbrief leest. Het is uw geld en blijft uw verantwoordelijkheid. We zijn zelf een zeer kleine investeringsfirma en kunnen hierdoor onmogelijk zelf de prijs van aandelen beïnvloeden.

Privacy:

Beleggershulp bewaart je email en naam als gegevens, meer niet. Deze gegevens zijn alleen voor de eigenaar van de website inzichtelijk, zijn beschermd met een complex paswoord en worden niet verstrekt aan iemand anders. Indien u niet tevreden bent over onze service dan kunt u zich altijd uitschrijven door een e-mail te schrijven naar info@beleggershulp.nl. Wij schrijven u dan zo spoedig mogelijk uit.